حواشی پست اینستاگرامی علی دایی درباره فوت «اسرا پناهی»، دختر دانش‌آموز اردبیلی همچنان تبعات زیادی دارد. روز گذشته در گزارشی مختصر به این مورد پرداخته شده که متن علی دایی واکنش نماینده اردبیل در مجلس، خبرگزاری فارس و البته روزنامه دولتی ایران را در پی داشته است. در بخشی از این گزارش عنوان شده بود […]

حواشی پست اینستاگرامی علی دایی درباره فوت «اسرا پناهی»، دختر دانش‌آموز اردبیلی همچنان تبعات زیادی دارد. روز گذشته در گزارشی مختصر به این مورد پرداخته شده که متن علی دایی واکنش نماینده اردبیل در مجلس، خبرگزاری فارس و البته روزنامه دولتی ایران را در پی داشته است.

در بخشی از این گزارش عنوان شده بود علی دایی که خودش اهل اردیبل است و به نظر می‌رسد هنوز ارتباط تنگاتنگی با مردم شهرش دارد، در اینستاگرام نوشت: «سکوت ناشی از هتک حرمت به دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف که پایه‌های علمی و معرفتی خود را در این نهاد پرورش داده‌ام، امروز منجر به برخورد با دانش‌آموزان در یکی از مدارس در زادگاهم شده، سکوتی که تاوان مرگ دارد و هر روز داغی دیگر بر دل جای جای ایرانم می‌نشاند. من عضو هیچ گروهی نیستم، من جزو کوچکی از این مردم شریف هستم که دغدغه‌های‌شان دغدغه من است.»

پس از انتشار این مطلب، کاظم موسوی، نماینده اردبیل در مجلس یازدهم با بیان اینکه نسبت به حال علی دایی تاسف می‌خورد، با کنایه نسبت به اظهارات اسطوره فوتبال ایران گفت: «تاسف می‌خورم که برخی چهره‌های شاخص کشور و اسطوره‌ها به این مسائل می‌پردازند. امنیت کشور باعث شد که عده‌ای اسطوره شوند. با پول محرومان ورزشگاه ساختیم تا عده‌ای دیده شوند، اما امروز از اغتشاشگران حمایت می‌کنند. حرف بنده به این افراد این است که احترام خود را حفظ کرده و در رفتار خود تجدیدنظر کنند.»

کمی بعدتر هم خبرگزاری فارس با انتقاد از علی دایی از او خواست که کف روی آب نباشد و به عنوان یک قهرمان دروغ نگوید! روزنامه دولتی ایران هم روز گذشته با انتشار مطلبی از علی دایی خواسته بود تا حرف هایش را پس بگیرد.

پس از مطرح شدن پنین انتقاداتی، حالا علی دایی، با انتشار متنی تند در صفحه اینستاگرام خود کنایه‌های تندوتیزی به نماینده اردبیل در مجلس، تعدادی خبرگزاری و البته تلویزیون زده است.

علی دایی، نوشت:

درود به مردم شریف ایران

* با توجه به جوسازی‌های اخیر صدا و سیما، برخی خبرگزاری‌ها و مجلس لازم دانستم مطلبی را با شما عزیزان در میان بگذارم. آقای سید کاظم موسوی نماینده اردبیل در مجلس، سوالی برایم پیش آمده است که امیدوارم جوابش را از شما بگیرم، در کدامین ورزشگاهی که شما ساخته اید من به اینجا رسیده و دیده شده ام که باید پاسخگوی شما باشم و، اما صحبت از امنیت گردید که تأمین امنیت وظیفه هر دولتی می‌باشد.

* و با توجه به صحبت‌های عموی اسرا پناهی در صدا و سیما که عامل مرگ را بیماری مادرزادی و نارسایی قلب عنوان می‌نماید، (اینجانب قبول ندارم) که در بیمارستان فاطمی اردبیل اتفاق افتاده است پس خودکشی دختر نازنین شهرم صحت ندارد و شما راست نمی‌گویید.

* آقای موسوی شما نماینده مردم اردبیل در مجلس هستید یا سخنگوی دولت؟ اگر از مشکلات و کمبود‌های شهر و مردم اردبیل خبر داشتید، چرا خاموش بودید و خاموش مانده اید؟ چرا در مجلس و دولت صدای مردم شهرتان نبودید که اگر بودید کار به اینجا ختم نمی‌شد.

* در پاسخ به اخبار منتصب به اینجانب در صدا و سیما و برخی از خبرگزاری‌ها لازم به ذکر می‌دانم اطلاعات من از زادگاهم اردبیل کامل می‌باشد و اگر به صحت مسئله‌ای نرسم هیچگاه اظهار نظر نمی‌کنم. از این پس به یک اجماع برسید بعد آن خبر را منتشر نمایید تاریخ ثابت کرده، می‌کند و خواهد کرد چه کسانی دروغگو هستند من خودم را اسطوره نمی‌دانم و بار‌ها گفته ام من از جنس همین مردمم.

(عکس) علی دایی به سیم آخر زد؛ حمله تند به نماینده مجلس و تلویزیون

  • منبع خبر : فرارو