🔹نه‌ فقط اسپری‌های آسم بلکه تمام داروها بیش‌ از ۵۰ درصد گران شدند؛علاوه بر کمیابی دارو،با گرانی آنها هم مواجه هستیم خیلی از بیماران قبل‌ از نسخه‌پیچی می‌خواهند که قیمت داروها را جمع بزنیم تا ببینند توان پرداخت دارند یا نه 🔹در ۱۵ سالی که در داروخانه‌های تهران کار کردم، اوضاع دارو را هرگز این‌گونه […]

🔹نه‌ فقط اسپری‌های آسم بلکه تمام داروها بیش‌ از ۵۰ درصد گران شدند؛علاوه بر کمیابی دارو،با گرانی آنها هم مواجه هستیم خیلی از بیماران قبل‌ از نسخه‌پیچی می‌خواهند که قیمت داروها را جمع بزنیم تا ببینند توان پرداخت دارند یا نه

🔹در ۱۵ سالی که در داروخانه‌های تهران کار کردم، اوضاع دارو را هرگز این‌گونه نابسامان ندیده بودم.

🔹دفترهای ما پر از لیست‌های بلندبالای داروهای مورد نیاز بیماران و کسری‌های روزافزون دارو‌ها است. بیماران بسیاری سرگردان شدند و برای تهیه یک قلم دارو دست‌و‌پا می‌زنند.

🔹 مراجعه‌ کننده‌ای نسخه می‌دهد، شربت آنتی‌بیوتیک برای بیمارش می‌خواهد. وقتی می‌گوییم موجود نیست، فریاد می‌زند که حتما انبار داروخانه‌تان پر از داروهای احتکار‌شده‌ است که وقتی گران شد آن را به مردم بفروشید.

🔹اسپری‌های فلوکسوتاید یا بکلومتازون برای آسم‌های مزمن هم کمیاب شده‌اند و نمونه‌های ایرانی آن هم به داروخانه‌ها نمی‌رسد؛اما اگر سری به بازار آزاد بزنید، تمام این اسپری‌ها، داروها یا آمپول‌ها ازجمله آتروونت برای نبولایزر با قیمت‌های بالا یافت می‌شود.

  • منبع خبر : عصر فوری