کمال الدین پیرمؤذن در گفتگو با خبرنگاران، درباره فعالیت چهره‌های شاخص سیاسی در انتخابات مجلس دوازدهم، گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنرانی نوروزی‌اشان بر تحفظ در قانون‌گذاری تأکید کردند، تحفظ در قانون گذاری نیازمند افراد مجربی در مجلس مانند «محمد رضا باهنر»، بنده و «محمد باقر نوبخت» است. وی افزود: هدف ما برای مجلس […]

کمال الدین پیرمؤذن در گفتگو با خبرنگاران، درباره فعالیت چهره‌های شاخص سیاسی در انتخابات مجلس دوازدهم، گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنرانی نوروزی‌اشان بر تحفظ در قانون‌گذاری تأکید کردند، تحفظ در قانون گذاری نیازمند افراد مجربی در مجلس مانند «محمد رضا باهنر»، بنده و «محمد باقر نوبخت» است. وی افزود: هدف ما برای مجلس دوازدهم تصویب قوانین در حوزه رونق تولید و تولید کالا با کیفیت و ارزان و اداره کم هزینه کشور و تعامل سازنده با دنیا است.

به گزارش ایرنا، نماینده اصلاح طلب مجلس نهم اعلام کرد: طبق اخبار واصله اشخاص تأثیرگذاری، چون «علی لاریجانی»، «سید حسن خمینی»، «اسحاق جهانگیری»، «محمد رضا عارف»، «حسن روحانی»، «حسین مرعشی» و «سید محمد خاتمی» پای کار انتخابات آمدند.

پیش از این، پیرمؤذن از حضور برخی چهره‌های اصلاح‌طلب درباره انتخابات یازدهم اسفند خبر داده و گفته بود: از «اسحاق جهانگیری» هم خواسته شد که در انتخابات مجلس ثبت نام کند که وی عنوان کرد: «من یک شخص اجرایی هستم، از سوی دیگر بنا دارم تا برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۴ ثبت نام کنم. به گزارش ایرنا، انتخابات مجلس دوازدهم و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری همزمان ۱۱ اسفندماه سال جاری برگزار می‌شود. ثبت‌نام در این دوره برای اولین بار و به ابتکار دولت سیزدهم به صورت کاملا الکترونیک برگزار شد و تمامی داوطلبان، توانستند نام‌نویسی خود را به صورت الکترونیکی قطعی کنند.

در این دوره، به منظور شفافیت مالی که در قانون انتخابات بر آن تاکید شده است، داوطلبان حتما باید یک شماره حساب غیرتجاری در سامانه بارگذاری کنند که الزاماً از این شماره حساب برای هزینه‌های انتخاباتی استفاده شود.

براساس جدول زمانبندی انتخابات مجلس دوازهم، هیئت‌های اجرایی، صلاحیت داوطلبان را بررسی و پس از آن، از ۱۹ آبان تا ۲۰ آبان، مراتب عدم تایید یا عدم احراز توسط فرمانداران مراکز حوزه‌های انتخابیه، به داوطلبان ابلاغ شد. داوطلبانی که نسبت به نتایج اعلام شده اعتراض داشتند، اعتراض خود را با به هیئت‌های نظارت اعلام و نتایج نهایی ۱۵ دی ماه به آن‌ها اعلام می‌شود.

رهبر معظم انقلاب نیز دوم دی ماه در دیدار پرشور هزاران نفر از مردم پرافتخار استان‌های خوزستان و کرمان، انتخابات ۱۱ اسفند را بسیار مهم، تعیین‌کننده و زمینه‌ساز تحول خواندند و با تبیین اهمیت مجلس شورای اسلامی در حل مشکلات موجود و تعیین مسیر حرکت کشور، تأکید کردند: ملت خود را برای برگزاری انتخابات به بهترین شکل یعنی همراه با ۴ خصوصیت «مشارکت قوی و پرشور، رقابت واقعی جناح‌ها و دیدگاه‌های مختلف، سلامت حقیقی و امنیت کامل» آماده کند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در تبیین اهمیت اصل و منطق انتخابات در جمهوری اسلامی، گفتند: جمهوریت و اسلامیت نظام هر دو به انتخابات وابسته است؛ چرا که تحقق جمهوریت و مردم‌سالاری و حاکمیت مردم در اداره کشور هیچ راهی جز برگزاری انتخابات ندارد و با انتخابات است که، ولی فقیه از طریق منتخبان ملت در مجلس خبرگان تعیین می‌شود؛ ضمن اینکه نمایندگان مجلس هم باید طبق مقررات و معارف اسلامی، قوانین را مصوب کنند.

ایشان «نبود انتخابات» را موجب برقراری دیکتاتوری یا «هرج و مرج و ناامنی و اغتشاش» خواندند و با انتقاد از کسانی که به اشکال مختلف مردم را از حضور در انتخابات دلسرد می‌کنند، گفتند: انتخابات تنها مسیر صحیح و حقیقی است که می‌تواند حاکمیت ملی مردم را تأمین کند.

  • منبع خبر : فرارو