حشمت الله سلیمانی (فعال صنفی کارگران فازهای پارس جنوبی) ، با انتقاد از بی‌توجهی به وضعیت شغلی کارگران شرکتی و ارکان ثالث نفت و گاز گفت: شش ماه از سال گذشته و به وعده‌ها عمل نکرده‌اند؛ طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت که قرار بود تا پایان سال قبل و در نهایت تا پایان بهار امسال […]

حشمت الله سلیمانی (فعال صنفی کارگران فازهای پارس جنوبی) ، با انتقاد از بی‌توجهی به وضعیت شغلی کارگران شرکتی و ارکان ثالث نفت و گاز گفت: شش ماه از سال گذشته و به وعده‌ها عمل نکرده‌اند؛ طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت که قرار بود تا پایان سال قبل و در نهایت تا پایان بهار امسال به تصویب برسد، همچنان در کمیسیون اجتماعی مجلس معطل مانده و اقدامات کوچک‌تر مثل اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل نیز برای بسیاری از کارگران شرکتی نفت و گاز صورت نگرفته است.

وی با بیان اینکه «کارگران به تدریج امید خود را به بهبود وضعیت از دست داده‌اند» می‌گوید: قرار بود در سال جاری شرکت‌های پیمانکاری از میان برداشته شوند؛ نه تنها این اتفاق نیفتاده بلکه به نظر می‌رسد اصرار زیادی بر باقی ماندن این شرکت‌ها و برگزاری مناقصات جدید دارند؛ در این شرایط کارگران پیمانکاری، امید چندانی به بهبود وضعیت در آینده ندارند؛ ما شاهد مهاجرت کارگران فنی و متخصص پارس جنوبی به کشورهای همسایه هستیم؛ کارگران وقتی می‌بینند در پارس جنوبی آینده ندارند، دست به مهاجرت می‌زنند و این کاملاً طبیعی‌ست.
به گفته‌ی وی، راه صیانت از نیروی کار تامین حداقل‌ها برای آنان است؛ اکنون ما اطمینان نداریم در مهرماه بعد از پایان تعطیلی مجلس آیا اتفاق خاصی می‌افتد و طرح ساماندهی مصوب می‌شود؟/ ایلنا
🔶 ماه‌هاست مجلس و دولت طرح ساماندهی کارکنان دولت را به امروز و فردا موکول می کنند! یکروز می گویند پس از پایان تعطیلات طرح تصویب می شود و روز دیگر می گویند سازمان اداری و استخدامی مخالف است و در زمانی دیگر بهانه ای جدید می آورند!!! سالهاست کارگران برای افزایش امنیت شغلی در انتظار چنین طرحی بودند و حال که طرح به راهروهای مجلس رسیده است برای اجرای آن امروز و فردا می کنند….. در کجای دنیا یک شرکت واسطه ای بنام پیمانکار نیروی انسانی حقوق و مزایای کارگران را از کارفرما می گیرد ، بدون کوچکترین زحمتی بخشی از انرا برای خود بر می‌دارد و مابقی را به کارگر می دهد! آقایان دولتی و مجلسی! با اجرای این طرح امنیت شغلی را به هزاران کارگر در سراسر کشور هدیه دهید… قطعا این طرح نه تنها بار مالی برای دولت نخواهد داشت بلکه باعث قطع شدن دست صدها شرکت پیمانکاری از منابع دولتی خواهد شد… پس هر چه زودتر این طرح را تصویب و دعای خیر هزاران کارگر را در جای جای کشور بدرقه راه خود کنید….

  • منبع خبر : نفت آنلاین