شرکت‌های چینی به‌دلیل تحریم از میدان نفتی «یادآوران» خارج شده‌اند اما محسن خجسته‌مهر، مدعی مذاکره با آنها برای فاز دوم توسعه میدان یادآوران است. مدیرعامل شرکت ملی نفت در گفت‌وگو با انرژی پرس گفت: درباره‌ی توسعه فاز دوم میدان یادآوران، مذاکرات قراردادی با شرکت چینی سینوپک انجام داده‌ایم و این مذاکرات همچنان ادامه دارد. نظر […]

شرکت‌های چینی به‌دلیل تحریم از میدان نفتی «یادآوران» خارج شده‌اند اما محسن خجسته‌مهر، مدعی مذاکره با آنها برای فاز دوم توسعه میدان یادآوران است. مدیرعامل شرکت ملی نفت در گفت‌وگو با انرژی پرس گفت: درباره‌ی توسعه فاز دوم میدان یادآوران، مذاکرات قراردادی با شرکت چینی سینوپک انجام داده‌ایم و این مذاکرات همچنان ادامه دارد. نظر ما این است که شرکت چینی، آمادگی برای توسعه فاز دوم را داشته باشد.

خجسته‌مهر در پاسخ به این پرسش که شرکت چینی اعلام کرده به‌دلیل تحریم پروژه را ترک می‌کنند، گفت: تاکنون هیچ اعلام رسمی برای ترک این پروژه توسط چینی‌ها مطرح نشده است.
او گفت: توسعه فاز دوم یادآوران یک قرارداد جدید است و درحال مذاکره هستیم که اگر آنها اعلام آمادگی کنند ما بتوانیم سرمایه‌گذاری آن را به این شرکت بدهیم.

  • منبع خبر : انرژی پرس