،مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر در مصاحبه ای اظهار کرد: سد اخند یکی از طرح های مهم توسعه منابع آب در جنوب استان و همجوار با تاسیسات نفت و گاز می باشد که نقش مهمی در کنترل سیلاب و تامین آب شرب منطقه خواهد داشت. علی محمدی خاطرنشان کرد: این سد بتنی-وزنی در […]

،مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر در مصاحبه ای اظهار کرد: سد اخند یکی از طرح های مهم توسعه منابع آب در جنوب استان و همجوار با تاسیسات نفت و گاز می باشد که نقش مهمی در کنترل سیلاب و تامین آب شرب منطقه خواهد داشت.

علی محمدی خاطرنشان کرد: این سد بتنی-وزنی در ۱۵ کیلومتری شهر عسلویه و در حوزه روستای اخند در حال ساخت است و وظیفه تامین آب شرب و کشاورزی منطقه را بر عهده خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر گفت: گرمایش جهانی و تغییر اقلیم باعث دگرگونی رژیم های بارندگی شده و در سنوات اخیر شاهد بارندگی های ناگهانی با حجم زیاد در مدت زمان کوتاه هستیم که این موضوع موجب بروز سیلاب و تهدید در نقاط مسکونی و صنعتی می گردد.

وی با اشاره به ظرفیت های سد اخند در حوزه پدافند غیرعامل افزود: با توجه به ویژگی های این سد و نقش موثر صنایع پتروشیمی در منطقه پارس جنوبی، همکاری مشترکی میان این دو نهاد در راستای تسریع در تکمیل بدنه سد اخند آغاز گردید.

محمدی بیان کرد: بر اساس این موافقت نامه، شورای راهبردی صنایع پتروشیمی پارس جنوبی متعهد گردید تا جهت تکمیل بدنه سد اخند، مبلغ ۳۰ میلیارد ریال در این پروژه مشارکت نماید.

مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر خاطرنشان کرد: با تکمیل بدنه سد، آبگیری آن با حداکثر ظرفیت امکان پذیر خواهد بود.

وی تصریح کرد: کل اعتبار مورد نیاز برای تکمیل این سد ۳۵۰ میلیارد ریال است که از منابع استانی تامین می شود.

این گزاش می افزاید: سد اخند با با ارتفاع ۳۲ متر و حجم مخزن ۲ میلیون مترمکعب، دارای پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصد می باشد.

  • منبع خبر : نصیر بوشهر