از روز گذشته قیمت دلار یک روند افزایشی را آغاز کرده و هم اکنون به نیمه دوم کانال ۲۷ هزار تومان وارد شده است. با این شرایط آیا منتظر افزایش بیشتر قیمت دلار باشیم؟ روزنامه ایران، از قول وزیر امور خارجه، توییت کرده: «مصوبه‌ هسته‌ای مجلس کار ما را برای مذاکرات وین سخت کرده‌» لذا […]

از روز گذشته قیمت دلار یک روند افزایشی را آغاز کرده و هم اکنون به نیمه دوم کانال ۲۷ هزار تومان وارد شده است. با این شرایط آیا منتظر افزایش بیشتر قیمت دلار باشیم؟

روزنامه ایران، از قول وزیر امور خارجه، توییت کرده: «مصوبه‌ هسته‌ای مجلس کار ما را برای مذاکرات وین سخت کرده‌» لذا با فاند آژانس و روند نرخ حواله درهم، افزایش دیروز دلار در کانال ۲۷۷۰۰ از اهمیت زیادی برخوردار بود.

این افزایش قیمت دلار موجب شد تا دلار از زندان ۱۰ روزه خود رها شده و از کانال ۲۷۳۰۰ تومان کنده شود ولی هیچگاه به زیر حمایت ۲۶۸۰۰ تومان نرفت.

درصورتی که دلار بتواند از محدوده ۲۷۸۰۰ عبور کند، موج جدیدی از خریداران وارد بازار خواهند شد. با اینحال، احتمال اصلاح قیمت دلار از نزدیکی محدوده ۲۷۸۰۰ نیز وجود دارد.

طلا، دلار و سکه

طلا، دلار و سکه

دلار منتظر نتایج گزارش آژانس است و‌ ممکن است بازار ساز نیز با انتخاب رئیس جدید بانک مرکزی، ارز بیشتری را روانه معاملات کند و به طور موقت هیجانات بازار را تقلیل دهد.

با اونس فعلی ۱۷۹۰ دلار و در صورتی که اونس طلا بتواند به بالای مرز ۱۸۰۰ برگردد و دلار نیز حتی بالای محدوده ۲۷۵۰۰ تثبیت شود، صعود سکه به بالای خط ۱۲۲۰۰ قطعی خواهد بود.

در صورتی که سکه در بالای ۱۲۲۰۰ قرار بگیرد، خریداران بیشتری وارد بازار سکه خواهند شد. سکه مدت‌هاست که در دامنه ۱۱۸۰۰ تا ۱۲۲۰۰ زندانی شده و حرکت نزولی یا صعودی جدی از خود نشان نداده است.

گزارش روزانه قیمت ها نسبت به ساعت ۱۲ روز گذشته

عنوان قیمت امروز قیمت روز گذشته
اونس طلا ۱۷۹۱ دلار ۱۸۰۰ دلار
مثقال طلا ۵,۰۹۵,۰۰۰ تومان ۵,۰۶۵,۰۰۰ تومان
سکه امام ۱۲,۱۵۵,۰۰۰ تومان ۱۲,۱۳۵,۰۰۰ تومان
سکه بهار ۱۱,۶۵۰,۰۰۰ تومان ۱۱,۶۵۰,۰۰۰ تومان
نیم سکه ۶,۱۵۰,۰۰۰ تومان ۶,۱۵۰,۰۰۰ تومان
ربع سکه ۳,۷۵۰,۰۰۰ تومان ۳,۷۵۰,۰۰۰ تومان
دلار ۲۷,۶۲۰ تومان ۲۷,۵۲۰ تومان
یورو ۳۲,۴۰۰ تومان ۳۲,۱۰۰ تومان

  • منبع خبر : طلا