یکی از عجیب‌ترین داستان‌هایی که از دل جنگ سرد بیرون آمد پروژه “استارگیت”* سیا بود که تلاشی برای استفاده  از قدرت‌های روانی به منظور جاسوسی از دشمنان آمریکا محسوب می‌شد، اما یکی از آزمایش‌های آن حتی عجیب‌تر بود. یکی از ماموران سابق سیا که بخشی از آزمایش‌های مرتبط مشاهده از راه دور بوده ادعا می‌کند […]

یکی از عجیب‌ترین داستان‌هایی که از دل جنگ سرد بیرون آمد پروژه “استارگیت”* سیا بود که تلاشی برای استفاده  از قدرت‌های روانی به منظور جاسوسی از دشمنان آمریکا محسوب می‌شد، اما یکی از آزمایش‌های آن حتی عجیب‌تر بود. یکی از ماموران سابق سیا که بخشی از آزمایش‌های مرتبط مشاهده از راه دور بوده ادعا می‌کند که موجودات بیگانه غول پیکر انسان نما را دیده که در یک هرم در مریخ پناه گرفته بودند.

به نظر می‌رسد این موجودات که قدی حدودا ۳ متری داشته اند برای مصون ماندن از یک فاجعه عظیم سیاره‌ای که بیش از یک میلیون سال پیش بر روی مریخ رخ داد پناه گرفته بودند. این ادعای عجیب توسط “جو مک مونیگل” مطرح شده است.  او بخشی از پروژه استارگیت سیا بود که هدف از آن باز کردن قدرت‌های دست نخورده ذهن انسان بوده است.

به گفته مک مونیگل مشاهده از راه دور در خارج از مرز‌های زمان ممکن و دقیق است. او معتقد است که گذشته، حال و آینده را از راه دور مشاهده کرده و رویداد‌ها را پیش بینی کرده است. به گفته پل اچ. اسمیت که خود در برنامه استارگیت نقش داشته مک مونیگل چند ماه آینده را پیش بینی کرد. مک مونیگل ادعا می‌کند که مشاهده از راه دور همیشه دقیق نیست، اما می‌توان از طریق آن گروگان‌ها و هواپیما‌های سرنگون شده را پیدا کرد.

من بخشی از آزمایش‌های روانی سیا بودم و موجودات انسان نمای ۳ متری را در هرم بر روی مریخ دیدم/ مردی که مدعی است گذشته، حال و آینده را از راه دور مشاهده کرده و رویداد‌ها را پیش بینی می‌کند

مک مونیگل می‌گوید یکی از علل پایان برنامه مشاهده از دور تا حدی به دلیل انگ مطرح شده علیه آن بود. او در مصاحبه‌ای گفته بود: “شرکت در آن برنامه اسباب تمسخر سایرین بود. بسیاری می‌گفتند: “اوه، بله آنان مشتی روانی هستند! هر فردی که با آن پروژه مرتبط بود باید برای همیشه با شغل اش خداحافظی می‌کرد”. او در سال ۲۰۰۴ میلادی در مستندی از تکنیک خود برای سفر خارج از بدن به منظور به چین کمونیست برای مشاهده از راه دور مکانیسم ماشه در آزمایشگاه تسلیحات هسته‌ای نظامی آن کشور گفته بود.

در اوج جنگ سرد ابرقدرت‌ها مایل بودند از هر مزیتی برای دست برتر پیدا کردن بر رقبای خود استفاده کنند و یکی از نقشه‌های عجیب سیا استفاده از ادراک روانی و حسی اضافی برای جاسوسی در مورد تاسیسات نظامی روسیه و چین بود.

در یکی از موقعیت‌های تحت آزمایش “باب مونرو” مدیر برنامه جو را بیدار کرد و به او دستور داد تا مکانی را تجسم کند که در روسیه یا چین نبود. در واقع، آن مکان بیش از ۱۴۰ میلیون مایل دورتر و متعلق به یک میلیون سال پیش بود. جو به “شاون رایان” مجری برنامه‌ای پادکستی می‌گوید: “من در انستیتو مونرو در مکعبی مهر و موم شده می‌خوابیدم، زیرا آزمایش بر روی خارج شدن از بدن و کنترل آن بود”. او مرا از خواب بیدار کرد و من گفتم “بیدارم چه خبر است؟ ” و او گفت خوب من چند نفر از ارتش را در اینجا دارم”. مونرو به جو گفت که روی محتویات پاکت مهر و موم شده‌ای که در جیب اش بود تمرکز کند.

او به یاد می‌آورد: “این کار با یک هرم واقعا بزرگ شروع شد و بنابراین اولین کلماتی که از دهان من بیرون آمد این بود “این باید یک کشف جدید باشد” و او گفت “چرا این را می‌گویی”؟ و من پاسخ دادم “چون بزرگ است. بزرگتر از هرم جیزه است. باید یک کشف جدید در جایی باشد”.  به جو گفته شد که روی فضای داخلی آن بنای مرموز تمرکز کند، و او شروع به درک اتاق‌های داخل آنجا کرد اتاق‌هایی که برای هر هرم شناخته شده‌ای بیش از حد بزرگ به نظر می‌رسیدند. سپس او شروع به درک هدف هرم کرد. او به مونرو گفت: “به نظر می‌رسد که این نوعی محافظت برای بازماندگان یک فاجعه است و آنان در وضعیت تعلیق به سر می‌برند. به نظر می‌رسد منتظر فردی هستند تا از راه برسد. من  فکر می‌کنم خیلی دیر شده و فکر می‌کنم تمام آنان جان شان را از دست داده اند”.

همانطور که او به مشاهده از راه دور اجساد در اهرام ادامه داد متوجه شد که آن اجساد کاملا انسانی نیستند. او می‌گوید که اجساد از “نوع ویژه‌ای از انسان‌ها به ابعاد ۳ متر بودند” و می‌افزاید: “خورشید بسیار عجیب به نظر می‌رسید”.

در آن زمان بود که مونرو دستوراتی را که به ناخودآگاه جو انتقال یافته بود را به او نشان داد و آنان “عبارت مریخ یک میلیون سال قبل از میلاد” را خواندند. بعدا تصاویر ماهواره‌ای از مریخ به او نشان داده شد که لبه دهانه‌ای عظیم را نشان می‌دهد که نشان می‌داد یک سیارک یا دنباله دار عظیم به سیاره برخورد کرده و نوعی ویرانی را بر جای گذاشته که به دوره سیطره دایناسور‌ها پایان داد.

جو متقاعد شده که تمدنی از موجودات انسان نما در مریخ در گذشته‌های دور وجود داشته و آن‌ها در اثر برخورد عظیم فرازمینی که زخم‌هایی روی سطح مریخ به جا گذاشته است از بین رفته اند که هنوز هم می‌توان آثار آن‌ها را دید.

از جمله پروژه‌هایی بود که تحت حمایت دولت ایالات متحده برای درک صحیح و نیز ظرفیت‌های بالقوه استفاده از پدیده‌های روانکاوی از جمله دوربینی روحی یا مشاهده از راه دور برای مقاصد نظامی و امنیت داخلی از دهه ۱۹۷۰ تا سال ۱۹۹۵ اجرا شدند. این پروژه عمدتا جهت تحقیقات در استفاده از این پدیده برای دیدن اتفاقات و پدیده‌های دوردست با تکنیک‌های روحی نظیر تله پاتی و فکر خوانی یا نظیر آن برای مقاصد معین بنیان گذاشته شد.

  • منبع خبر : فرارو