در حالی که کابینه رئیسی از گشایش اقتصادی و افزایش وام برای ساخت و ساز و مسکن و … سخن می‌گویند، مسعودمیرکاظمی، معاون رئیسی و رییس سازمان برنامه و بودجه گفته که دنبال سیاست انقباضی هستیم! آقای‌میرکاظمی آیا می‌دانی سیاست مالی انبساطی به سیاستی گفته می‌شود که هدف آن گشایش در تولید و کاهش بیکاری […]

در حالی که کابینه رئیسی از گشایش اقتصادی و افزایش وام برای ساخت و ساز و مسکن و … سخن می‌گویند، مسعودمیرکاظمی، معاون رئیسی و رییس سازمان برنامه و بودجه گفته که دنبال سیاست انقباضی هستیم!

آقای‌میرکاظمی آیا می‌دانی سیاست مالی انبساطی به سیاستی گفته می‌شود که هدف آن گشایش در تولید و کاهش بیکاری است. در این سیاست دولت تصمیم می‌گیرد با افزایش هزینه‌ها، تقاضای مردم برای خرید کالاها را بالا برده و با این کار بخش عرضه را به تولید تشویق کند تا چرخ تولید شروع به حرکت کرده و بیکاری کاهش یابد. در مقابل سیاست‌هایی وجود دارند که استفاده از آنها باعث محدود شدن فعالیت‌ها می‌شوند. گروه دوم به سیاست‌های انقباضی معروف هستند. در این سیاست دولت سعی می‌کند هزینه‌های خود را کاهش داده و از آن طرف مالیات بیشتری از مردم اتخاذ کند؟!

به نظر رئیسی با انتخاب افرادی با سابقه مشخص و بی‌ربط با جایگاه‌شان دنبال رفع مشکلات مردم نیست و تنها به او گفته شده که شیب ورشکستگی را به نفع مسئولان کاهش دهد.

 

  • منبع خبر : قانون