روح الله زارعی کوشا مدیر موسسه خدمات درمانی بسیجیان ضمن تبریک هفته بسیج بیان داشت: موسسه خدمات درمانی بسیجیان زیر نظر بنیاد تعاون بسیج و سازمان بسیج مستضعفان با بیش از ۳ دهه مشغول فعالیت است. این موسسه یک موسسه خدماتی از ۷۰ درمانگاه در سراسر کشور تشکیل شده است. چشم انداز آن این است […]

روح الله زارعی کوشا مدیر موسسه خدمات درمانی بسیجیان ضمن تبریک هفته بسیج بیان داشت: موسسه خدمات درمانی بسیجیان زیر نظر بنیاد تعاون بسیج و سازمان بسیج مستضعفان با بیش از ۳ دهه مشغول فعالیت است. این موسسه یک موسسه خدماتی از ۷۰ درمانگاه در سراسر کشور تشکیل شده است.
چشم انداز آن این است که در ۱۰ سال آینده ۵۰۰  درمانگاه در سراسر کشور راه اندازی کند که سهم استان بوشهر ۱۱ در مانگاه می باشد. هم اکنون درمانگاه های فعال این موسسه در استان بوشهر دو درمانگاه است که یکی دردشتی (درمانگاه عمومی کوثر) و دیگری (کلینیک دندانپزشکی) در شهر بوشهر می باشد. استارت کار درمانگاه شهرستان کنگان زده شده و درمانگاه شهر دلوار تا ۲۲ بهمن امسال آماده بهره برداری می باشد. ان شاالله در سال جدید سه درمانگاه آماده خدمات دهی خواهند شد، زمین درمانگاه دلوار ملک قدیم شهرداری است. در اهرم  زمینی با مساحت  ۱۲۰۰ متر  در اختیار داریم. در بندر کنگان ۷۰۰ متر زمین توسط خیرین اهدا شده است که از آن برای ساخت درمانگاه استفاده خواهیم کرد.رویکرد ما این است که در شهرستان ها هر فرد خیری  زمین اهدا کند درمانگاهی در آن احداث کنیم.
روح الله زارعی کوشا گفت:  یکی از ماموریت های موسسه خدمات درمانی بسیجیان، کمک به زوجین نابارور بسیجی در قالب طرح رویش امید در کل کشور است، که از سال ۹۶ نزدیک به ۱۰۰ نفر عضو مشغول خدمات رسانی به این عزیزان می باشند، و ۳۰ زوج به این وسیله بارور شدند.
ایشان خاطر نشان کرد: از جمله طرح های جدید این موسسه
-بیمه تکمیلی رایگان ناباروری
-پرداخت بیمه تکمیلی به مدت یک سال
–  کمک رایگان به افرادی که مشکل خاص دارند با معرفی نامه
– بیمه تامین اجتماعی و بسیجیان می باشد
در ادامه مدیر موسسه خدمات درمانی بسیجیان چنین گفت:  از جمله مهمترین ماموریت های اصلی ما
– اعزام تیم های جهادی و همکاری تنگاتنگ آن ها
– اردوی سه روزه که در آن روزانه ۳۰۰ تا ۵۰۰ نفر  ویزیت خواهند شد.
نکته قابل توجه وجود دو پایگاه جهادی در بوشهر و خورموج است که در قالب طرح یاسر و کرامت به مناطق کم برخوردار اعزام می شوند.
روح الله زارعی کوشا در خصوص طرح های هفته بسیج گفت: در هفته بسیج که نماد ملی است، موسسه خدمات بسیجیان  زمین ۱۲۰۰ متری اهرم را کلنگ زنی  خواهند کرد.
روح الله زارعی کوشا اشاره کرد: از جمله ماموریت های بیمه‌ای ما کارت اخذ خدمات است، که افراد می توانند با مراجعه به خدمات درمانی موسسه بسیجیان با تخفیف از مراکز خدمات درمانی بسیجیان استفاده کنند و بهره ببرند.
-بزودی یک سیستم یکپارچه در اختیار خدمات درمانی این موسسه در سطح کشور قرار می گیرد که بر اساس نوع فعالیت فرد در بسیج از خدمات این موسسه استفاده خواهد کرد. این موسسه از سال ۱۳۹۹ و تا به امروز حداقل بیش از ۱۰۰ میلیون تخفیف خدمات به بسیجیان ارائه داده است. در حال حاضر نیز مدارس کل استان در بخشی از مشکلات درمانی از دبستان و راهنمایی با پایش همگانی که انجام می شود، و با ارائه کارت اخذ خدمات، از تخفیف ۲۰ تا ۳۰ درصدی برخوردار می شوند که شامل خود دانش آموز و خانواده‌های آنان و معلمان مدارس جهت معاینه و انجام کارهای دندانپزشکی خواهد بود

  • منبع خبر : نصیر بوشهر