در نشست خبری سیاوش ارجمند زاده مدیر کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت : ۴ بندر گناوه، دیلم ، کنگان و دیر به عنوان بنادر گردشگری انتخاب شده اند که کار تامین تجهیزات و زیر ساخت ها از جمله ترمینال مسافربری و گردشگری در سه بندر بجز دیر در حال بازسازی است و برای […]

در نشست خبری سیاوش ارجمند زاده مدیر کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت :
۴ بندر گناوه، دیلم ، کنگان و دیر به عنوان بنادر گردشگری انتخاب شده اند که کار تامین تجهیزات و زیر ساخت ها از جمله ترمینال مسافربری و گردشگری در سه بندر بجز دیر در حال بازسازی است و برای ایام نوروز کشتی های تفریحی در این بنادر پهلو می گیرند. اما اسکله تفریحی بندر دیر در سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

مدیر کل بنادر و دریانوردی بوشهر از جمله پروزه های مهم استان را تاسیسات زیر بنایی بندر نگین با اعتبار ۸۵ میلیارد برشمرد.
همچنین متذکر شد؛ احداث پل به بندر نگین با اعتبار ۶۳ میلیارد در حال اجرا، لایروبی کانال دریایی با ۱۹۰ میلیارد اعتبارو پیشرفت فیزیکی ۷۰ در صد در دست اجرااست تا کشتی های ۳۰ هزار تنی وارد بندر شوند.

سیاوش ارجمند زاده در خصوص پروژه های بندر عامری و بوالخیر گفت؛ کار احداث اسکله بندر عامری به عمق ۳ متر و طول ۹۰ متر در حال اجرا است و در نیمه اول سال آینده به اتمام خواهد رسید. احداث اسکله بندر بوالخیر به طول ۱۵۰ متر از دیگر برنامه های در دست اجرا می باشد تا این بندر یکی از مهمترین بنادر در سایز کوچک با قابلیت های خوبی شود.

او در خصوص جابجایی مسافر بیان داشت؛ جابجایی مسافر بین بوشهر و خارک ۴ درصد افزایش داشته است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر اظهار داشت: ظرفیت کنونی بارگیری و تخلیه کشتی‌ها در بوشهر ۷ میلیون تن است که با لایروبی در حال اجرا عمق کانال به ۱۱ متر می رسد که میزان ظرفیت اسکله بندر بوشهر به ۱۵ میلیون تن خواهد رسید.

وی گفت: خودروهای وارداتی که مدتها است در گمرک مانده اند دارای مشکلات قوانین گمرکی می باشند که باید از طریق ثبت برطرف شود. زمان انتظار کشتی برای تخلیه بار صفر است.
سیاوش ارجمند زاده به ۳ کشتی حامل کالاهای اساسی (برنج) از طریق بندر بوشهر اشاره کردو اظهار داشت، امیدواریم که با لایروبی وافزایش عمق تعداد کشتی ها بیشتر شوند.

مدیر کل بنادر و دریانوردی بوشهر در بحث مسافربری کشتی قطری فرمود؛ ۶ ماه است که فعالیت این کشتی به دلیل مشکل عدم امکان یارانه ای سوخت متوقف است، البته پیگیریهایی انجام شده و قول مساعد گرفته شده اما هنوز به نتیجه ایی نرسیده ایم.

همچنین در خصوص عمارت حاج رئیس بیان داشت؛ برای این عمارت اعتبار ۴۰ میلیارد تومانی پیش بینی شده است که مطالعات ان انجام شده است و سرمایه گذاری پیدا شده که این عمارت را به مجتمع رفاهی و هتل تبدیل کند.

  • منبع خبر : نصیر بوشهر