نصیر بوشهر – طالب عاشوری – با سلام و عرض ادب و قبولی طاعات و عبادات شما همشهریان عزیز شهرستان دیری در این ماه رمضان ماه میهمانی خدا،رحمت و مغفرت خدا لازم دانستم مختصری از اعتقادات این حقیر جهت یادآوری عرضه بدارم با توجه به نزدیک شدن انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و […]

نصیر بوشهر – طالب عاشوری – با سلام و عرض ادب و قبولی طاعات و عبادات شما همشهریان عزیز شهرستان دیری در این ماه رمضان ماه میهمانی خدا،رحمت و مغفرت خدا لازم دانستم مختصری از اعتقادات این حقیر جهت یادآوری عرضه بدارم با توجه به نزدیک شدن انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا تقدیم حضورتان مینمایم امید است که اول خودم و ثانیا شما سروران گرامی و ارجمند خودم در سرلوحه انتخاب قرار بدهیم

حقیر معتقدم که «باید در انتخاب نامزد اصلح به برنامه‌های توسعه‌محوریش توجّه شود زیرا کشور و هر شهر در ابعاد مختلفی به توسعه نیاز دارد و به باور بنده حقیر نگاه توسعه‌محور کلید حلّ مشکلات مردم است.
و با اشاره به اینکه صداقت در گفتار و رفتارو کردار باید مورد توجه قرار گیرد. کسی که می‌خواهد نماینده مردم در شورای اسلامی یا مجلس و یا ریاست جمهوری باشد نباید وعده های توخالی و پوچ به مردم بدهد که جمع آوری رای نماید.
نامزدی که خواستار و خواهان تفرقه‌اندازی و یا تخریب دیگر کاندیداها جهت کسب رای از طریق گفتمان قومیتی یا حزبی و گروهی نماید باید از گردونه انتخابات حذف شود……………
باید کسی را انتخاب کنیم که حفظ وحدت اسلامی و اتحّاد مردم، مورد توجه خود قرار دهد و کسیکه خواهان تفرقه‌اندازی و کسب رای مردم از طریق گفتمان قومیّتی است و با دادن قسم قرآن و پیامبر و ائمه ، باید از گردونه انتخابات حذف کنیم……
حقیر معتقدم که با معیارهای انتخاب افراد اصلح برای هر نمایندگی شورای اسلامی، باید فردی انتخاب شود که اولا آرمان‌های امام عزیز و راحلمان، رهبری عزیز حضرت امام خامنه‌ای و شهدا را بشناسد و به این آرمان‌ها پایبند واقعی باشد نه شعاری،
و توجه به بیت‌المال مسلمین را معیار اصلی انتخاب نامزد اصلح برشمریم چرا که باید امین مردم و بیت المال باشد……….
کسی باید انتخاب کنیم که حقّ و حقوق مردم را بشناسد و اشراف کامل بر مشکلات عدیده مردم شهرش داشته باشد و از پایمال شدن آن حق جلوگیری کند…..
به تصور بنده حقیر توجّه به حق و حقوق مردم موجب تقویت سرمایه اجتماعی،فرهنگی،و مذهبی،و سیاسی خواهد شد.
ثالثا. شخصی باید انتخاب کنیم که فسادهای جزئی را بپایان برساند و کارآمدی هر مسئولی را با جدیّت تمام دنبال کند .التماس و التجائی که با نامزدهای انتخابات دارم اینکه نامزدها هم باید از دادن وعده‌های توخالی و پوچ پرهیز بنمایند،
همشهری های عزیز شهرستانی ام .
باید نماینده ای انتخاب کنیم که توانایی سخنوری و جسارت لازم الواجب را در مقابل مسئولین نا لایق و بدخواهان و دشمنان داشته باشد. باید فردی انتخاب کنیم که علم و آگاهی کاملی نسبتا به مسائل مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و مذهبی.و فرهنگی دارا باشد و پرت به این مسائلی که عرض کردم نباشد………..
اگر نامزدهای انتخاباتی هزینه‌های گزاف تبلیغاتی خود را صرف فقرا کنند، بسیاری از مشکلات عدیده این قشر آسیب‌پذیر جامعه برای مدتی حل می شود و مردم نیز از آنان استقبال می‌کنند و الا نه در قالب جمع آوری رای……..
عزیزانم انتخابات شوراهای اسلامی و ریاست جمهوری و مجلس یک میدان مسابقه رقابت برای خدمت و خادمی و نوکری به مردم است و نه برای بدست آوردن کسب قدرت .
با توجه به اینکه خیلی از نامزدها به دادن وعده‌های تو خالی و دروغ و باطل،و اسراف در هزینه‌های هنگفت تبلیغاتی و تخریب نامزدهای دیگر برای رسیدن به رای بیشتر،از قبیل خرید رای و تقسیم اجناس غذائی و کارت شارژ ،این یک حرکتی است ناپسند، که باید تمام نامزدها از آن پرهیز نمایند و استدعا دارم بگذارید مردم خود انتخاب اصلح نمایند کماکان ما تجربه های گذشته را به یاد داریم .
ثالثا نامزدهای انتخاباتی شورای اسلامی ضمن حفظ رفاقت و دوستی و همدلی در تبلیغات خود سرلوحه کار خود قرار داده و از سیاه‌نمایی و دادن وعده‌های توخالی و پوچ به مردم بپرهیزیم که خود یک گناه کبیره است.
حقیر معتقدم که شیرینی و شور و شعور و نشاط انتخاباتی نباید با تخلّف بعضی از نامزدها تلخ و بی مزه شود تا این مردم ولایت مدار به صورت حداکثری و در چهارچوب قانون اساسی کشور به یک انتخابات سالم و قانونمند روی بیاورند.
نامزدهای محترم شورای اسلامی زمان قابل توجهی برای شناساندن خود و اهداف‌شان در اختیار دارند، از تخلف انتخاباتی، و تخریب نامزدهای دیگر و دادن وعده‌های توخالی دوری کنید لذا هر شخص خود قاضی اعمال و رفتار و کردار خود می‌باشد لذا ای نامزد محترم اگر میدانید جایی سر کار هستید و وقت شما اکتفا نمیکند از همین امروز تصمیم گرفته و میدان را برای کسانیکه می‌توانند ۲۴ ساعته در خدمت این مردم محروم باشند واگذار نمائید .
و در آخر چکیده‌ها و سخنان طلایی از معیارهای انتخاب یک فرد اصلح را می‌توانیم از فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در برهه‌های مختلف تاریخی دنبال کرد و تا حدّ زیادی به جمع‌بندی برسیم.
رهبری بارها فرموده است نماینده‌ صالح ‌کسی است که پایبندی او به اسلام باشد، پایبندی او به عدالت باشد، پایبندی او به منافع ملی باشد، مرز او با دشمن مرز مشخصی باشد و اگر این نشد، آن نماینده، نماینده‌ خوبی نیست».
«مردم باید به کسانی رأی دهند که به آنها اعتماد و اطمینان دارند و می‌دانند که دچار انحراف و فساد نخواهند شد و برای اسلام، پیشبرد اهداف انقلاب و گسترش و تعمیق ارزش‌های انقلابی و نیز رفاه مردم کار و تلاش خواهند کرد.
آن معظم له فرموده‌اند همچنان که شرکتِ در انتخابات یک وظیفه است، گزینش خوب و آگاهانه هم یک وظیفه است.
«انتخاب نامزد اصلح نیز در میان نامزدهای صالحی که صلاحیت آنها تایید می‌شود، دارای اهمیت فراوانی است.
«وظیفه بسیار مهم دیگر، انتخاب نمایندگان اصلح و افرادی است که به فکر مردم و دلسوز آنان باشند.
«نامزدهای انتخاباتی به یکدیگر اهانت نکنند؛ خب، جنابعالی نامزد هستید، معتقدید که آدم صالحی هستید، آدم برجسته‌ای هستید؛ بسیار خوب، از خودتان هرچه می‌خواهید تعریف کنید بکنید امّا به رقیبتان اهانت نکنید، به رقیبتان تهمت نزنید، از رقیبتان غیبت هم نکنید؛ تهمت و افترا یعنی نسبتی بدهید که واقعیّت ندارد.

«نمایندگان بروند آنچه را در وسعشان، در قدرتشان، در صلاحیّتشان هست، برای مردم بیان کنند؛ مردم هم نگاه می کنند، خوششان می‌آید رأی می‌دهند، خوششان نمی‌آید رأی نمی‌دهند؛ این می‌شود انتخابات‌ سالم.
باز در آخر یاد آوری مینمایم کسانی را انتخاب کنید که یک وکیل مدافع راستین،اعتماد راسخ دست پاک ، با جسارت،پاکدامن و روحیه کار و تلاش شبانه روزی و روحیه مانع زدایی از مشکلات مردم و منطقه داشته باشد .
والسلام علیکم و رحمه‌الله و برکاته.
با تقدیم احترام طالب عاشوری (۲۴)فعّال اجتماعی, سیاسی، مذهبی,شهرستان دیر
فروردین ماه سال ۱۴۰۰

  • منبع خبر : نصیر بوشهر