به گزارش نصیر بوشهر-داوود بحرینی: روح اله اسماعیلی رئیس اتاق اصناف شهرستان دشتستان ضمن گرامیداشت سالروز بازگشت آزادگان به وطن اظهار کرد: اصناف یکی از نهادهای بزرگ مدنی در سطح جامعه هست که در تامین کالا و مایحتاج مردم نقش اساسی دارد. رئیس اتاق اصناف دشتستان بیان کرد: اتاق اصناف شهرستان دشتستان متشکل از ۲۴ […]

به گزارش نصیر بوشهر-داوود بحرینی: روح اله اسماعیلی رئیس اتاق اصناف شهرستان دشتستان ضمن گرامیداشت سالروز بازگشت آزادگان به وطن اظهار کرد: اصناف یکی از نهادهای بزرگ مدنی در سطح جامعه هست که در تامین کالا و مایحتاج مردم نقش اساسی دارد.

رئیس اتاق اصناف دشتستان بیان کرد: اتاق اصناف شهرستان دشتستان متشکل از ۲۴ اتحادیه می باشد و افتخار بنده این است که خادم بخش عظیمی از اقشار مختلف مردم باشم.

روح اله اسماعیلی در ادامه عنوان کرد:اصناف دشتستان یکی از اولین اتاق صنفی های کشور بود که در راستای سلامت مردم و کاهش اپیدمی کرونا اقدام به تعطیلی بازار با توجه به شرایط تورم و رکود اقتصادی کرد؛ و اکنون بسیاری از صنوف دچار ضربه های بزرگی شده اند و امیدواریم دولت در کنار خانواده بزرگ اصناف با ارائه تسهیلات بانکی مناسب باشد.

رئیس اتاق اصناف شهرستان دشتستان در ادامه ضمن تشکر از همراهی های تمامی صنوف خاطر نشان کرد: در زمینه تسهیلات دولتی تنها ۱۳ رسته شغلی با شرایط سخت شامل این کمک ها شدند و امیدواریم با درایت مسئولان و جلوگیری از تعطیلی صنف های متعدد در تعرفه هایی نظیر برق و بیمه اندکی بازنگری صورت بگیرد.

اسماعیلی در ادامه افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون ۴۰۲ پروانه صدور و ۱۹۴ پروانه به دلایل متعدد ابطال شده است اما به دلیل وسعت زیاد شهرستان یکی از مشکلات کنونی ما با توجه به افزایش شکایت ها تعداد محدود بازرسین می باشد که متاسفانه رسیدگی به شکایت ها زمان بر می شود و با مکاتبات صورت گرفته هنوز به نتیجه مثبتی نرسیده ایم.

رئیس اتاق اصناف دشتستان افزود: بازرسین اتاق اصناف ۱۱۹ گشت مشترک با همکاری دیگر نهادها داشته اند و اما از سال جاری تاکنون ۳۱۸۲ گشت توسط خود مجموعه اصناف صورت گرفته است و ۲۵ پرونده تشکیل و به تعزیرات حکومتی منتقل شده است و ۵۵ پرونده دیگر نیز با تعامل و رضایت شاکیان مختومه گردیده است.

روح اله اسماعیلی در گفتگو با نصیر بوشهر عنوان کرد: مرحوم حاج ناصر بازرگان نمونه ای کامل از یک معلم اخلاق و بزرگ بود ؛ وی دارای شخصیت مردمی و خدمتگزار در معنای واقعی بود و جای خالی اش هنوز میان ما حس می شود.

اسماعیلی عنوان کرد: در زمان بنده دو دستگاه خودرو به مجموعه اصناف اضافه شد و از طرفی بازار روز و برخی صنوف مهم ساماندهی شدند و اصناف با بازارهای هفتگی و دست فروش ها مخالف نیست اما در چارچوب قانون باید اقدام شود و از مجموعه شهرداری انتظار داریم در زمان هایی که آب و هوا شهرستان مساعد هست برخوردهایی داشته باشند تا صنوف دچار ضرر و زیان مالی نگردند.

رئیس اتاق اصناف شهرستان دشتستان در پایان در ارتباط با تعطیلی برخی دفاتر خاطر نشان کرد: با توجه به تورم و رکود اقتصادی و کاهش چشمگیر صدور پروانه کسب، زمزمه هایی در مورد تعطیلی برخی دفاترمان مطرح شد اما تا زمانی که بنده خادم مردم هستم قول میدهم در جهت تکریم ارباب و رجوع و رفاه حال عموم مردم هیچ دفتری در سطح شهرستان تعطیل نخواهد شد.

  • منبع خبر : نصیر بوشهر