????از پیرس ارو به عنوان «رولزرویس خودروسازی آمریکا» در سال‌های پیش از جنگ جهانی دوم نام برده می‌شود. به گفته مسئولان انجمن دوستداران پیرس ارو در آمریکا، «رضاشاه پهلوی مشتری گران‌ترین خودروی تولید شده به وسیله این شرکت است.» ????خودرویی که به سفارش رضاشاه پهلوی در سال ۱۹۳۰ (۱۳۰۹) ساخته شد، سی هزار دلار قیمت […]

????از پیرس ارو به عنوان «رولزرویس خودروسازی آمریکا» در سال‌های پیش از جنگ جهانی دوم نام برده می‌شود. به گفته مسئولان انجمن دوستداران پیرس ارو در آمریکا، «رضاشاه پهلوی مشتری گران‌ترین خودروی تولید شده به وسیله این شرکت است.»

????خودرویی که به سفارش رضاشاه پهلوی در سال ۱۹۳۰ (۱۳۰۹) ساخته شد، سی هزار دلار قیمت داشت که به پول امروز تقریبا معادل ۴۹۰ هزار دلار ارزش دارد. جاسیگاری داخل اتاق این ماشین به طور کامل از طلا ساخته شده بود و چند نگین الماس بر روی آن قرار داشت.

???? این خودرو پس از انتقال به تهران دوباره رنگ شده است. رضاشاه ترجیح داده رنگ آن از سفید به سرمه‌‌ای تغییر کند. در تمام تصاویر موجود از آن زمان، این خودرو به رنگ سرمه‌‌ای دیده می‌شود. محمدرضاشاه هم در سال‌های ابتدایی سلطنت خود از آن در مراسم رسمی استفاده می‌کرد.

  • منبع خبر : خبرجنوب