بسم الله الرحمن الرحیم قلم عاجز و عقل حیران ،زبان عاجز و انگشتان سرگردان . یک آسمان سخن و یکدنیا لطف و محبت از مردی جِنْتِلْمَنْ دنیائی، خواهم سخن گفت، سخن گفتن از یک مردی کاریز ماتیک، که سرشار از علم و حلم و تقوا و فن و خطابت مثل و مانندی مشاهده نشده و […]

بسم الله الرحمن الرحیم

قلم عاجز و عقل حیران ،زبان عاجز و انگشتان سرگردان . یک آسمان سخن و یکدنیا لطف و محبت از مردی جِنْتِلْمَنْ دنیائی، خواهم سخن گفت، سخن گفتن از یک مردی کاریز ماتیک، که سرشار از علم و حلم و تقوا و فن و خطابت مثل و مانندی مشاهده نشده و نمیشود .سخن گر چه سخن را می آورد .و اما حقیر با آنکه در آن حدّی نمیبینم که به اندازه سر سوزنی بتوانم از آن همه صفات رهبری که توانستند در یک جرقه مردم یک جهان آفریده خدا را ، با سخنان گهربار خود به وجد بیاورد .سخنم را با روایتی مشهود و مشهور که تعدادی از خطیبان و معاصران جهان آن معظم له را با شخصیت حضرت امام تطبیق نموده آغاز می کنم.امام یعنی جلو.یعنی رهبر .یعنی پیشرو.ولی.راهنما .نخستین کسیکه خمینی را لقب (امام) دادند .استاد و خطیب ارزشمند محمدرضا حکیمی بودند که این نشان تا امروزه به هیچ شخصیتی ندادند جز این لقب را در رهبر فرزانه انقلاب اسلامی امام خامنه ای که لایق اوست داده شد .در روایتیکه معروف و مشهور از امام هفتم حضرت موسی بن جعفر علیه السلام که میفرماید: «رَجلٌ مِنْ اَهْلِ قُمْ یَدْعَوُ النّاسْ اِلیَ اَلْحَقّ، یَجْتَمِع مَعَهُ قَومٌ کِزبُر الْحَدیدْ، لا تزلّهم الرِیاحِ الْعَواصِفْ وَ لایَملوُن مِنَ الْحَربْ و لایجبنون وَ عَلیَ اللهُ یِتوَکّلونِ والْعاقِبهُ للْمُتّقینْ مردی از اهل قم المقدّسه به پا می خیزد و مردم را دعوت به حقّ و حقانیت و حمایت از آن (اسلام )فرا می خواند پس از آن جمعی به دور او می آیند. و مانند قطعه های آهن هستند توسط طوفانهای (حادثه ها و مشکلات) آنها را به تزلزل در نمی آورد. و از جنگ و جدال درمانده .و خسته نمی شوند و (از چیزی) نمی هراسند و بر خداوند توکّل می کنند.و پیروزی نهایی از آن پرهیزگاران میباشد.
(امام خمینی رحمه الله علیه) حقیر اعتقادم بر اینستکه تاریخ (امام خمینی) رَحمَه” الله را به عنوان کبیرترین ، و شریفترین شخصّیت جهانی قرن بیستم و بیست و یکم میدانم که شکّ و شیهه ای در آن نمیبینم و کسی مشاهده نخواهد کرد . چون آن معظم له شخصی بوددارای نابغه فکری، سیاسی ،اجتماعی،مذهبی، و دینداری حسن و شهرت داشت. اگر بررسی کنیم . امام خمینی رحمه الله سریعا فرمودند که (امام معصوم علیه السلام) از طریق اهل علمی که فقیه اند نقشی در حکومت دارد و آن علماء نائبان امام عصر علیه السلام ارواحنا هستند و چنانچه در یک شخصی خصوصیاتی که (امام عصر علیه السلام) بیان نموده فراهم گردد، فقیه اوّل خواهد بود.
تاثیرات نهضت امام خمینی در یک حرکت این بوده که حکومت در یک کشور بزرگی مثل ایران و با اهمّیت اسلامی را از ماهیّت لائیکی آن را به ماهیّت اسلامی و دینی مبدّل ساخته و بدین ترتیب جمهوری اسلامی سنبلی شده برای جنبش های اسلامی آینده جهان تلقّی میگردد.
به طور کلّی مجموعه ذهنهای انسانها، از بیان دستاوردهای امام عاجز هستند .بر همه آحاد ملت و جهان واضح و روشن است که
راه و روش امام خمینی،انقلاب امام و رهنمودهای امام، عنصری فعّال و تاثیرگذار در برانگیختن ملت های جهان در تاریخ است.
با این خصوصیّات بودکه امام خمینی پیروزی مستضعفان و پیشرفت تعالیم مهمّ مواضع اسلامی را در جهان معاصر محقق ساخت.ودرسی شد برای همه اهل عالم خاکی ،و درسی شد برای مستکبران جهانی ،و ظالمان شاهنشاهی .
نگاه مهمّ و شگرف حضرت امام در انقلاب اسلامی ایران، اصرار بر اسلامی ماندن نظام و حکومت اسلامی بود. رموز موفقّیت آن امام عزیز هم در این بود که با تکیه بر مردم .گروه های مقاومت تشکیل داده و از نیروهای انقلابی آنان کمک گرفت واجازه ندادند که صاحبان قدرت نظامی و سیاسی، حکومت را از دست مسلمانان بگیرند. تشکیل سپاه مردمی، دفاع از ارزشهای انقلاب وحضورحماسی مردم مسلمان در صحنه، و مقاومت امام در رهبری اسلامی بود که باعث شد تا غربی ها و منافقین کور دل در تحلیل های خودشان دچار شکست شوند.و امّا منافقین کور دل تا امام در قید حیاط بودند چه نقشه هائی که بکار نبردند .دل امام را بارها با به شهادت رسانیدن علمائیکه در انقلاب نقش مهمّی و بسزائی داشتند و در حقیقت بازوان توانمند امام و انقلاب بودند امثال بهشتی ها، مطهری ها ،مدنی ها،دستغیب ها ، و حتّی در همین استان خودمان بوشهر بشهادت رسانیدن آیت الله حاج شیخ ابوتراب عاشوری رحمه الله علیه بود که سفیری لایق و پیام رسانی با جرات تمام برای امام و انقلاب بودند از دست دادند و مستحضرید که بعد از آن معظم له پیام تسلیت جهت همدردی به خانواده روحانی شهید و آل عاشور ارسال نمودند.که تا هنوز هر ساله مقام معظم رهبری امام خامنه ای از ارسال پیام تسلیت دریغ ننموده اند. و دلش رابیشتر از این خون کردند .و به فرموده آن معظم له که در وصیت نامه سیاسی اللهی خود با این مردم انقلابی حلالیت طلبیده و با انتخاب شخصیت مبارز و انقلابی امام سید علی خامنه‌ای را جهت سکاندار این انقلاب معرفی و تائید نموده و چشم از این دنیای فانی بسته و از میان ما رخت بر بسته و عالمی را تا ابد عزادار و سیاه پوش نمود ه. امروز که رحلت جانگداز آن امام فرزانه است .بهانه ای شد تا هم به خانواده و بیت مکّرم امام خمینی ،به رهبر معظم انقلاب امام خامنه ای و هم به بیت شریف اولین شهید انقلاب اسلامی استان بوشهر ،شهید عاشوری و همه بازماندگان شهدای انقلاب ،علی الخصوص بیت معظم شهید قاسم سلیمانی ،بویژه بیت شهیدان انقلاب اسلامی شهرم دیر شهیده عالیپور و شهید حیدری عرض تسلیت و تعزیتی گفته باشم .و اعلام میدارم که تا آخرین قطره خونم و تا آخرین نفسم، با رهبرم بمانم دستم در دستش باشد تا بمیرم .در آخر از قادر متعال سلامتی مقام معظّم رهبری ، شادی ارواح طیّبه شهدای انقلاب اسلامی،شهدای هشت سال دفاع مقدّس،پیروزی اسلام ناب محمدی، و نابودی دشمنان انقلاب و نظام ،ظهور حضرت حجه ابن الحسن العسکری مهدی موعود،نابودی کامل ویروس منحوس کرونا، شفای عاجل مرضای اسلام خواهانم .
والسلام علیکم و رحمه الله

  • منبع خبر : نصیر بوشهر