حجت‌الاسلام حسین جلالی، نماینده منتخب مردم رفسنجان در مجلس یازدهم که پیش از این عکس مفروش کردن میز کار مجلسی خود با چفیه و عکس سردار سلیمانی را منتشر کرده بود؛ روز اول مجلس، پیشنهادی مبنی بر ختم روزانه قرآن کریم از سوی نمایندگان دوره یازدهم ارائه نموده است. آقای جلالی و سایر نمایندگان اصولگرای […]

حجت‌الاسلام حسین جلالی، نماینده منتخب مردم رفسنجان در مجلس یازدهم که پیش از این عکس مفروش کردن میز کار مجلسی خود با چفیه و عکس سردار سلیمانی را منتشر کرده بود؛ روز اول مجلس، پیشنهادی مبنی بر ختم روزانه قرآن کریم از سوی نمایندگان دوره یازدهم ارائه نموده است.
آقای جلالی و سایر نمایندگان اصولگرای محترمی که طی روزهای جاری به رفتارهای فردی (ولو پسندیده) مثل پس دادن کارت هدیه، یادگاری با عکس حاج قاسم، متروسواری و حضور در گلزار شهدا مشغول شده‌اند ،حتماً آگاهی دارند که انتظار مردم از آنان، صرفاً کار و رفع مشکلات است نه این رفتارهای شخصی!مردم به آنان رأی داده اند تا از حقوقشان دفاع شود وزبان گویایشان درمجلس باشندوگر نه خود مردم بسیاریشان قرآن را از نظر صوت ولحن به مراتب بهتر می دانند ومی خوانند و وقتشان هم‌ رُخصت چنین کاری را به آنها می دهد.امروزه جامعه ی ما در مشکلات ناهنجار دست وپنجه نرم می کند.مانند:بیکاری،مسکن وفقر.بنابراین سزاواراست نمایندگان محترم مجلس بامطالعه و شرکت فعّال درکمیسیون های تخصصی ،تلاش بی وقفه وچشمگیری نمایند تا قرآن به صورت عملی در جامعه اجراء شود.
فرض براینکه ختم روزانه در مجلس به مدت چهارسال هم انجام گرفت و این مجلس ،در راه اهداف خو که قانون اساسی آن را معیّن ومشخّص نموده است؛گامی برنداشت آیا دلخوش باشیم که روزانه ختم قرآن‌انجام‌ گرفته است؟!
ختم قرآن، التفات وتوجه به ساده‌زیستی و اهمیت دادن به شعائر سیاسی و مذهبی یک امر مؤکد و پسندیده ایست اما جامعه ایران ما هم‌اکنون مثل سال ۵۸ در چالش دیالکتیک و یا دعوای کمونیست‌ها و مذهبی‌ها نیست بلکه در چالش رفع مشکلات و انتظارات مردم قرار دارد.
لذا می‌طلبد که نمایندگان به رسالت اصلی خود یعنی “نمایندگی” یا همان قانون‌گذاری، نظارت و سیاست‌ورزی منتجّ به کاهش مشکلات بپردازند نه اینکه مردم تصوّرشان این باشد که نمایندگان محترم بصورت روزانه مشغول نوشتن توییت‌های داغ، گل‌آرایی میز کار با عکس شهدا و برنامه‌ریزی برای کلاس اخلاق و ختم قرآن هستند.

نمایندگان محترم از مجلس حقوق دریافت می کنند که وظائف نمایندگی را به نحو احسن انجام نه اینکه قرآن بخوانند! پرداختن و مشغول شدن به مستحبّات در وقت اداری؛ پیرامون حلال بودن حقوق دریافتی شبهاتی نیز به وجود می‌آورد!

بدون شکّ، اگر آقای جلالی به جای خبر برنامه‌ریزی برای ختم قرآن؛ خبری مطلوب وخوشایندِ حوزه ی انتخابیه خود ،مانند: پیگیری مشکلات احتمالی بازنشستگان صنعت مس، شهرسازی بهتر در رفسنجان، تسهیلات بیشتر در صادرات پسته و مقولاتی از این دست را بیان می‌کردند؛ هم به رسالت نمایندگی خود عمل کرده اندد و هم در راستای رضای پروردگار، مشمول دعای خیر مردمان حوزه انتخابیه نیز شده اند.حقّ کتاب الاهی ،چیزی غیرازاین نیست!.
نکته ی دیگری که این نماینده محترم باید به آن دقت می نمودند وسپس طرح چنین نظری نمودند ؛اینکه در مجلس شورا نمایندگانی از دیگر ادیان هم‌ تشریف حضور دارند.همانند:مسیحیان ارمنی ،مسیحیان،زرتشتی،مسیحیان آشوری وکلدانی وکلیمیان.اگر یک نفر ازاین عزیزان به جای نماینده محترم رفسنجان ،پیشنهاد ختم‌روزانه ی کتاب مقدّس خود را می دادند ،چه پاسخی داشتید؟!

به قول حضرت سعدی:
دوچیزطیره ی عقل است؛دم فروبستن به وقت گفتن.
وگفتن به وقت خاموشی!!.

  • منبع خبر : نصیر بوشهر