نویسنده قصد دارد در چندین قسمت، دلایل شکست خانم دکترسکینه الماسی نماینده مجلس دهم درحوزه جنوب را تشریح کند. همه یاران الماسی؛خدمت یا خیانت؟! برخی ها بر این باورند که دیگر نمی توان خدمت به یک نماینده را در امتداد خدمتی دانست که بی مزد و منت باشد.بر این اساس بیشتر کسانی که یک نماینده […]

نویسنده قصد دارد در چندین قسمت، دلایل شکست خانم دکترسکینه الماسی نماینده مجلس دهم درحوزه جنوب را تشریح کند.
همه یاران الماسی؛خدمت یا خیانت؟!

برخی ها بر این باورند که دیگر نمی توان خدمت به یک نماینده را در امتداد خدمتی دانست که بی مزد و منت باشد.بر این اساس بیشتر کسانی که یک نماینده را در یک کارزار سخت انتخاباتی همراهی میکنند هر کدام ممکن است اهدافی در راستای منافع شخصی خود داشته باشند.یاران خانم الماسی در پیروزی او به مجلس و همچنین شکست بعد از آن، چه کسانی بودند و با چه انگیزه ای او را همراهی میکردند؟
ما میدانیم الماسی در زمانی که پیروز نهایی مجلس دهم شد، خود به تنهایی و با استفاده از توان و انگیزه های بالا و البته چاشنی رفتارهای پوپولویست گرا و عوام پسند، بیش از نصف راه را طی کرده بود اما همچنان نمی توانست آسوده خاطر باشد.رقیب سرسخت بود و او به یارانی نیاز داشت تا پیروزی را تضمین کنند.در نهایت الماسی برنده انتخابات دهم شد اما پیروزی تقریبا شکننده ی او با رقیب، باعث شد بسیاری مدعی باشند که اگر نبودند هرگز این موفقیت رقم نمی خورد.
ازمجید کنگانی(به اصطلاح اصلاح طلب) که بعدها در انتخابات مجلس یازدهم همه را شگفت زده کرد و به اردوگاه شیخ اصولگرا پیوست و به خیانت متهم شد ؛ تا اکسیر و بدخشان که متهم بودند دافعه آنها برای افکار عمومی بیش ازجاذبه شان هست و آراء زیادی به سبب این روحیه و رویکرد آنها در انتخابات یازدهم برای الماسی از دست رفت.
اما کام یاران و همراهان الماسی چگونه در این چهار سال شیرین شد و آیا در این اردوگاه خیانتی هم رخ داد که زمینه ساز شکست مجلس یازدهم برای الماسی باشد؟
برخی ها بر این اعتقاد هستند علیرغم خدمتی که الماسی به برخی حلقه ی نزدیکانش داشت و آنها را بی هیچ نام و نشان سیاسی،اجتماعی در کانون توجه شهرستان و کل حوزه انتخابیه قرار داد؛ خدمت متقابلی ندید و همراهی آنها در انتخابات یازدهم بیش از آنکه سخت کوشانه و فداکارانه باشد، تنها ظاهری آراسته داشت و زمینه سردی در اردوگاه انتخاباتی الماسی و در نهایت شکست وی را فراهم کرد.از طرفی منش رفتاری الماسی توده گرا بود و در عموم هوادارانش ایجاد توقع میکرد اما نتوانست با برنامه ریزی دقیق دیدارها و تماس های تلفنی توده ها را اجابت کند و در نهایت همین توده ها وقتی همراهی اصحاب قدرت و ثروت را با او دیدند نمی خواستند بیش از این الماسی را همراهی کنند./

  • منبع خبر : نصیر بوشهر