“چرا ابطحی و آذری جهرمی را به تلویزیون دعوت می‌کنید؟… به ما می‌گویند اینقدر می‌گویند صداوسیما فقط حزب اللهی ها را می‌آورد… خب بگویند. این مملکت مال حزب اللهی‌هاست.”   این جملات را منصوره معصومی اصل در یک برنامه تلویزیونی بر زبان آورد، بدون اینکه خجالت بکشد، بدون اینکه فکر کند چرا باید چنین رویه‌ای […]

“چرا ابطحی و آذری جهرمی را به تلویزیون دعوت می‌کنید؟… به ما می‌گویند اینقدر می‌گویند صداوسیما فقط حزب اللهی ها را می‌آورد… خب بگویند. این مملکت مال حزب اللهی‌هاست.”

 

این جملات را منصوره معصومی اصل در یک برنامه تلویزیونی بر زبان آورد، بدون اینکه خجالت بکشد، بدون اینکه فکر کند چرا باید چنین رویه‌ای در کشور حاکم شود؟

اینکه جریانی در کشور زیست می‌کند که در عین اینکه در اقلیت هستند و پایگاه اجتماعی حداقلی دارند، اما به خود اجازه می‌دهند که همه چیز را از آن خود و برای خود تصور کنند، به شدت نگران کننده و ترسناک است.

 

جریان خالص‌سازی به دنبال چنین رویه‌ای است؛ بدون اینکه پاسخگوی عملکرد خود باشد، همه چیز را نه تنها برای خود، بلکه حق طبیعی خود بداند و حتی اگر نهادی خودی، اپسیلونی متفاوت گام برداشت با تشر و زبان‌درازی توبیخش کند!

 

در سال‌های اخیر بسیاری از دلسوزان بارها هشدار دادند که چنین رویه‌ای، یعنی تشکیل حلقه بسته خودی و غیرخودی کشور را با بحران‌های ریز و درشتی مواجه خواهدکرد. حالا همان افرادی که قبل‌تر شاید در لفافه حرف از تمامیت‌خواهی می‌زدند، بدون اینکه خجالتی بکشند، صریح و رسا تک صدایی مطلوبشان را فریاد می‌زنند و هر اظهار نظر شاذی را آزادانه مطرح می‌کنند.

 

هنوز توصیه آن مجری تلویزیون که عقاید فکری متفاوت را به خروج از کشور هدایت می‌کرد از یادها نرفته‌است که دوباره شاهد اظهار نظر عجیب و زشت دیگری هستیم.

 

یک کشور برای پیشرفت باید به تمام مردمانش، فارغ از هر عقیده‌ای که دارند، در چارچوب قوانین کشور فرصت ابراز عقیده دهد، این اصل را بعید است هیچ انسان عاقلی نپذیرد، اما امروز شاهد این هستیم که گروهی به خود اجازه می‌دهد بی توجه به اینکه نظراتش پشتوانه اجتماعی دارد یا نه، صدای دیگران را ساکت کند و حتی اگر تریبونی هم در اختیار دیگران قرار گرفت، به آن حمله ور شود.

مسئولان و دلسوزان نظام باید صداوسیما را توجیه کنند که این سازمان نه به میل یک جریان خاص بلکه به معنای واقعی کلمه باید ملی باشد. بی شک جای تفکرات فاشیستی که خود را اناالحق می‌دانند و اجازه اتهام زنی و طرح باید و نباید، برای هر گروه و دستگاهی را حق طبیعی خود می‌دانند، در یک صداوسیمای نیست.

 

یاد جمله تاریخی شهید حاج قاسم سلیمانی بخیر: من و آدم‌های خودم. من و رفقای خودم. من و مریدهای خودم. این بی‌حجاب است، این باحجاب است. این چپ است، آن راست است، این اصلاح‌طلب است، او اصولگراست، خب پس چه کسی را می‌خواهید حفظ کنید؟

  • منبع خبر : خبرفوری