خبر رد صلاحیت حسن روحانی امروز به مهم ترین خبر محافل سیاسی تبدیل شده است. سایت حسن روحانی به صورت رسمی اعلام کرد که او توسط شورای نگهبان رد صلاحیت شده است. این در حالی است که سخنگوی شورای نگهبان این خبر را تکذب کرده و اعلام کرد که همچنان باید منتظر اعلام نتایج ماند. […]

خبر رد صلاحیت حسن روحانی امروز به مهم ترین خبر محافل سیاسی تبدیل شده است. سایت حسن روحانی به صورت رسمی اعلام کرد که او توسط شورای نگهبان رد صلاحیت شده است. این در حالی است که سخنگوی شورای نگهبان این خبر را تکذب کرده و اعلام کرد که همچنان باید منتظر اعلام نتایج ماند. با وجود واکنش شورای نگهبان فعالان سیاسی واکنش ها متفاوتی به این خبر نشان دادند.

به گزارش فرارو، احمد زیدآبادی فعال سیاسی اصلاح طلب در کانال تلگرامی خود نوشت: هنوز وزارت کشور یا شورای نگهبان خبر ردصلاحیت شیخ حسن روحانی برای نامزدی در انتخابات مجلس خبرگان را تأیید یا تکذیب نکرده‌اند.

اگر حسن روحانی به واقع رد صلاحیت شده باشد و در فرصت اعتراض، تغییری در این تصمیم صورت نگیرد، به رغم بی‌اهمیت و بی‌اثر بودن اصل ماجرا، اما مفهوم سمبلیک و نمادین آن است که: عده‌ای تمام تلاش خود را به کار گرفته‌اند تا کار خود را از اساس خراب کنند. خود کرده را هم چاره نیست متأسفانه!

جواد کریمی قدوسی، نماینده پایداری در مجلس، هم به خبر رد صلاحیت روحانی واکنش نشان داد.

نماینده مشهد در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: کسی که استعداد و اراده سقیفه سازی را داشت توسط شورای محترم نگهبان رد صلاحیت شد.

محمد مهاجری، فعال سیاسی اصولگرا، نیز در این باره به «انتخاب» گفت: حرف من همان است که قبلا گفتم. روحانی به نظر من هنوز هم بازنده‌ی این بازی نیست. بالاخره در فضای سیاسی فعلی کشور، تایید صلاحیت برای کسی امتیاز محسوب نمی‌شود؛ من نمی‌گویم ضد امتیاز است، اما تایید صلاحیت امتیاز نیست. به نظر من این اتفاق خیلی مهم نیست.

وی تصریح کرد: رد صلاحیت آقای روحانی یک امر قابل پیش بینی بود و خود ایشان هم می‌دانست اتفاق می‌افتد.

مهاجری در ادامه درباره تاثیر رد صلاحیت روحانی بر روند انتخابات بیان کرد: تاثیر این اتفاق کاهش مشارکت است و همان چند درصدی هم که به خاطر روحانی رای می‌دادند حالا دیگر پای صندوق نمی‌آیند.

این تحلیلگر درباره علت حضور روحانی در انتخابات گفت: آقای روحانی بار‌ها اعلام کرده بود که کشور و نظام برای ایشان مهم‌تر از انتخابات است و حفظ کشور و نظام خیلی مهم‌تر است. به همین خاطر شرکت کردند. ایشان به دنبال تکلیف بود و به آن عمل کرد.

روزشماری برای محاکمه روحانی

حمید رسایی فعال سیاسی اصولگرا نیز نوشت: حالا باید برای محاکمه روحانی و روشن شدن برخی ابهامات روزشماری کنیم!

واکنش‌ها به خبر ردصلاحیت جنجالی: روحانی بازنده این بازی است؟

  • منبع خبر : فرارو