به گزارش روابط عمومی مدیریت درمان استان بوشهر؛ مدیر درمان تامین اجتماعی استان بوشهر با اشاره به آغاز طرح نسیم ۱۹ مهمترین اهداف این طرح گفت: ما در اجرای این طرح اهدافی را مدنظر داشتیم که از مهمترین آنها می توان به پیشگیری از درگیر شدن و خطر آلودگی بیماران مزمن و سالمندان با ویروس […]

به گزارش روابط عمومی مدیریت درمان استان بوشهر؛ مدیر درمان تامین اجتماعی استان بوشهر با اشاره به آغاز طرح نسیم ۱۹ مهمترین اهداف این طرح گفت: ما در اجرای این طرح اهدافی را مدنظر داشتیم که از مهمترین آنها می توان به پیشگیری از درگیر شدن و خطر آلودگی بیماران مزمن و سالمندان با ویروس کرونا، تسهیل دسترسی بیمه شدگان دارای بیماری مزمن، سالمند و بازنشستگان به خدمات درمانی مراکز ملکی، کاهش میزان مراجعه غیر ضرور به مراکز درمانی در راستای رعایت فاصله اجتماعی، کاهش هزینه های درمانی (پرداخت از جیب) بیمه شدگان و کاهش هزینه های جنبی مانند ایاب و ذهاب، وقت و فرصت های کاری و شغلی بیمه شدگان استان اشاره نمود.
دکتر نویدی فرد افزود: در استان بوشهر ۲۴ هزار بیمار دارای پرونده بیماری مزمن چون دیابت، فشارخون، بیماری های قلبی و عروقی و اعصاب و روان داریم که ۵ هزار و ۵۰۰ نفر از آن ها مربوط به شهرستان بوشهر و بقیه مربوط به دیگر شهرستان هاست.
زهرا نویدی فر افزود: مدیریت درمان تامین اجتماعی به منظور حفظ سلامت این عده، طرح نسیم ۱۹(نسیم ۱۹ : نوروز سلامتی ،یار مردم برابر کووید ۱۹) را به صورت پایلوت و با مشارکت ۱۲ نفر از کادر درمان خود در پلی کلینیک تخصصی مبعث اجرا کرده است .
مدیر درمان تامین اجتماعی استان بوشهر گفت: آغاز این طرح با سه خانواده ارزشمند همسر شهید، مادر دو مددجوی تحت پوشش بهزیستی و یک بازنشسته عزیز آغاز گردید.
وی اضافه کرد: همچنین این طرح در راستای سیاست‌های کلی سازمان مبنی بر افزایش سطح رضایتمندی و ارتقاء کیفیت خدمات درمانی و در راستای هماهنگی با برنامه های دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به منظور کنترل و پیشگیری بیماری کرونا و پویش در خانه بمانیم اجرا شده است.
مدیردرمان تامین اجتماعی گفت: با اجرای این طرح دیگر نیازی نیست این بیماران برای تامین دارو مراجعه کنند بلکه کادر درمان خود به در منازل بیماران رفته وضمن تب سنجی و اندازه گیری فشارخون، به طور رایگان دارو را تحویل می دهند.
نویدی فرد ادامه داد : این طرح با شیوع ویروس کرونا اجرایی شده و در صورت موفق بودن، پس از رفع کرونا هم ادامه می یابد.

  • منبع خبر : نصیر بوشهر