یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش در گردهمایی «مداحان تعلیم و تربیت» گفت: ان شاء الله با رئیس جامعه مداحان کشور تفاهمنامه ای ببندید آموزش مداحی به ۴۰۰ نفری که در این گردهمایی حضور دارند را به صورت مجازی و حضوری شروع کنید و این عزیزان در کل کشور نیرو تربیت کنند. وزیر آموزش و […]

یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش در گردهمایی «مداحان تعلیم و تربیت» گفت: ان شاء الله با رئیس جامعه مداحان کشور تفاهمنامه ای ببندید آموزش مداحی به ۴۰۰ نفری که در این گردهمایی حضور دارند را به صورت مجازی و حضوری شروع کنید و این عزیزان در کل کشور نیرو تربیت کنند.

وزیر آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه این انقلاب قطعا حاصل نهضت حضرت سیدالشهدا(ع) است، گفت: ان شاء الله با رئیس جامعه مداحان کشور تفاهمنامه ای ببندید آموزش مداحی به ۴۰۰ نفری که در این گردهمایی حضور دارند را به صورت مجازی و حضوری شروع کنید و این عزیزان در کل کشور نیرو تربیت کنند. قول می دهیم که معاون پرورشی و فرهنگی این را انجام بدهند و من هم حمایت می کنم. برکت و خیر دارد و حتما بدانید منفعت آن بسیار زیاد است. این از دستورات رهبری و دین ما است و خود دولت هم به این قائل هستند و آقای رئیسی هر اول ماه روضه برگزار می کنند.

یوسف نوری در گردهمایی «مداحان تعلیم و تربیت» در حرم مطهر امام خمینی(س)، گفت: سال ها است که می خواهند ما را تحت لوای اومانیسم و سکولاریسم قرار بدهند اما خدا را شکر مادران ما را به هیأت بردند و خدا را شکر که امام حسین(ع) را داریم. این انقلاب قطعا حاصل نهضت حضرت سیدالشهدا(ع) است و خدا را شکر معمار کبیر انقلاب و مقام معظم رهبری گریه کن برای امام حسین(ع) هستند.

وزیر آموزش و پرورش افزود: در یک کلام، ما هرچه داریم از حضرت سیدالشهدا(ع) است. اینکه حضرت امام فرمودند «ما هرچه داریم از این محرم است»، به همین معنا است و نظام تربیتی ما هم باید همین کار را انجام بدهد. مسیر همین است و غیر این مسیر نداریم. کشتی نجات همین است و سرعتش هم خیلی زیاد است. امنیت، صحت، سلامت، پایداری و همه چیز در سایه حضور زیر خیمه حضرت سیدالشهدا(ع) است.

وی تأکید کرد: می خواهیم سند تحول بنیادین را اجرا کنیم و به شش ساحت برسیم. از بُعد تربیتی ما می گوییم که دانش آموزان ساحت های مختلف تربیت را یاد بگیرند. هیأت مهمترین ساحت تربیت ما یعنی اعتقادی و اخلاقی است. هیأت تربیت در ساحت سیاسی و اجتماعی و همچنین هنری و زیباشناختی است. کسی که روضه خوان می شود باید دستگاه ها را بلد باشد و مقدمات را بداند تا کار زیبا و فاخر ارائه کند. در سایر ساحت ها همین گونه است و مهمترین اتفاقی که می افتد ارتباط بین بچه های هیأتی است.

گفتند فلانی مدیریتش هیأتی است؛ خدای ناکرده بچه ها را هیأت نفرستیم

وزیر آموزش و پرورش افزود: برخی وجوه دولتی و هیاتی را مقایسه می کنند و می گویند حواستان باشد فلانی مدیریتش هیاتی است که خدایی نکرده فرزندمان را هیات نفرستیم اما بدانید که این افراد، پیاده نظام های لیبرال دموکراسی غربی هستند. بعد از اینکه امام فرمود به من خدمتگزار بگویید بهتر است تا بگویید رهبر، دنیا الگویی را به نام «مدیریت خدمتگزار» به زعم خودش تهیه کرد؛ در هیأت این اتفاق واقعی می افتد. آنجا نهایتا به انسان وصل هستند و اینجا به خدا وصل هستند. لذا ما باید این را ترویج کنیم.

راهپیمایی اربعین ان شاء الله زمینه ساز ظهور است

وی با بیان اینکه راهپیمایی اربعین ان شاء الله زمینه ساز ظهور است، گفت: ان شاء الله با رئیس جامعه مداحان کشور تفاهمنامه ای ببندید آموزش مداحی به ۴۰۰ نفری که در این گردهمایی حضور دارند را به صورت مجازی و حضوری شروع کنید و این عزیزان در کل کشور نیرو تربیت کنند. قول می دهیم که معاون پرورشی و فرهنگی این را انجام بدهند و من هم حمایت می کنم. برکت و خیر دارد و حتما بدانید منفعت آن بسیار زیاد است. این از دستورات رهبری و دین ما است و خود دولت هم به این قائل هستند و آقای رئیسی هر اول ماه روضه برگزار می کنند.

  • منبع خبر : فرارو