*پروژه آب شیرین کن ۳۵ هزار متر مکعبی* خبرنگار نصیر بوشهر ؛ این پروژه از سال ۹۷ شروع به کار کرد، با قراردادی ۱۸ ماهه و هزینه ارزی معادل ۳۰ میلیون یورو که به دلیل پاره ای مشکلات تحویل و بهره برداری از آن در موعد مقرر امکان پذیر نشد، اما حدود یک سوم ظرفیت […]

*پروژه آب شیرین کن ۳۵ هزار متر مکعبی*

خبرنگار نصیر بوشهر ؛ این پروژه از سال ۹۷ شروع به کار کرد، با قراردادی ۱۸ ماهه و هزینه ارزی معادل ۳۰ میلیون یورو که به دلیل پاره ای مشکلات تحویل و بهره برداری از آن در موعد مقرر امکان پذیر نشد، اما حدود یک سوم ظرفیت این پروژه در پایان سال ۹۹ به بهره برداری می رسد.

 

پارک لیان

کار احداث پروزه پارک لیان از سال ۸۴ با مساحت ۲۵ هکتار با هزینه ۱۴ و دویست میلیارد تومان شروع شد، ۲/۵ هکتار آن با جذب اعتبار ۹ میلیارد تومان به بهره داری رسید، که قرار بود در نوروز سال ۹۹ افتتاح شود، اما با شیوع بیماری کرونا افتتاح ان به هفته دولت موکول شد. ۱۹ هکتار باقی مانده مربوط به پارک جنگلی می باشد که در آینده با جذب اعتبار انجام خواهد شد.

پروزه اب رسانی سیراف جم
در سال ۸۹ احداث ان شروع شد، با اعتبار ۱۳۰ میلیارد تومان، خط انتقال ۸۰ کیلومتری، در تاریخ ۳۱ شهریور ماه جاری بخش مکانیکال پمپ ها و…به اتمام می رسد و تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید. بنا به گفته مهرداد ستوده معاون عمرانی استانداری بوشهر برای تکمیل این پروژه به هزینه ای معادل ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است. که با بهره‌برداری کامل ان قابلیت شیرین‌سازی ۵۲ هزار متر مکعب آب روزانه فراهم خواهد شد.

 

*عملیات اجرایی احداث موج شکن های توسعه بندر کنکان*

مشخصات پروزه: موج شکن جدید شرقی به طول ۱۳۲۵ متر
موج شکن جدید غربی به طول ۴۴۰ متر
بر چیدن ۲۰۰ متر از طول موج شکن شرقی فعلی بندر
تهیه و نصب بولارد و اجرای روسازی آسفالتی و نصب چراغ ها روی موج شکن ها، تهیه حوضچه ۳۶ هکتار، پیمانکار: شرکت کران دریا، مدت پیمان ۳۰ ماه، اعتبار کل پروژه: ۱۷۰۰ میلیارد ریال، اعتبار فاز اول پروژه: ۱۲۵۰ میلیارد ریال
هدف: افزایش ظرفیت شناور طرح از ۵۰۰ به ۳۰۰۰ تن. افزایش عمق دهانه ورودی حوضچه : از ۴ متر به ۶ متر.افزایش سطح حوضچه از۸ هکتار به ۳۶ هکتار. ساماندهی و ارتقاء ظرفیت تردد و ورود و خروج کالا . افزایش اشتغالزایی و کاهش قیمت تمام شده کالا هابدلیل افزایش ظرفیت شناورها.

*سالن اجتماعات آبدان*

این سالن در ۷۵ روز کاری اماده افتتاح گردیده است

  • منبع خبر : نصیر بوشهر