با توجه به حجم عظیمی از آلایندگی هایی که در منطقه پارس جنوبی توسط پالایشگاههای گازی و پتروشیمی ها به دریا و هوا ساطع می گردد شرکت های مذکور موظف به پرداخت عوارض آلایندگی فصلی یا سالانه خود هستند. متاسفانه مستنداتی وجود دارد که بعضی از شرکت ها با اراءه مستندات جعلی و روش […]

 

با توجه به حجم عظیمی از آلایندگی هایی که در منطقه پارس جنوبی توسط پالایشگاههای گازی و پتروشیمی ها به دریا و هوا ساطع می گردد شرکت های مذکور موظف به پرداخت عوارض آلایندگی فصلی یا سالانه خود هستند.

متاسفانه مستنداتی وجود دارد که بعضی از شرکت ها با اراءه مستندات جعلی و روش های غیرقانونی، خود را از پرداخت این عوارض معاف می نمایند.

مستنداتی در خصوص یکی از این پتروشیمی به دست آمده که با توجه به سوددهی نسبتا بالایی که نیز دارد در تابستان سال ٩٩ سعی بر معافیت غیر قانونی خود با اعطای تعدادی سکه به سازمان مربوطه داشته است ولی به طرز مشکوکی پس از ورود سازمان بازرسی به موضوع مدارک را معدوم کرده اند. در این عمل غیر قانونی مدیر عامل شرکت که هم اکنون طبق خبر رسانه “انصاف نیوز” و “فرهنگ اقتصاد” به دلیل تخلف مالی برکنار شده و جانشین وی که معاون سابق اش بوده نیز در معرض اتهام می باشد دخیل بوده اند.شخص سوم مدیر مجتمع این شرکت می باشد که هم اکنون با حقوق نجومی ١٢٠ میلیون به بالا مشغول می باشد.

آیا کسی علت برکناری مدیرعامل پتروشیمی مهر را می داند؟

مدیران این شرکت که سهامدارخارجی نیز دارد با این عمل سعی در خیانت به مردم و شهرهای استان و سودرسانی به سهامدار خارجی داشته اند.

لذا از مسوولین استان شامل استاندار ، فرمانداران ،شهرداران و سایر مسوولین محترم استان درخواست می گردد با دو نفر از عاملین این عمل خیانت آمیز که هنوز در منطقه با حقوق های نجومی حضور دارند برخورد نمایند و مانع از حضور و فعالیت آنها در منطقه گردند.

در جایی که ارتزاق می کنید اگر خدمتی نمی کنید حداقل به مردم آنجا خیانت نکنید.

  • منبع خبر : نصیر بوشهر