نصیر بوشهر – ابرهیم گرمساری – سعدآباد قشنگ قدیم ترین بخش شهرستان دشتستان همچنان مظلوم و محروم مانده است . بخش سعدآباد از قدیم الایام دارای مردمی با فرهنگ و هنر آشنا و پر تلاش در کار و زندگی و پیشرو در تمدن و دانش بوده اند. در آن زمان که هنوز مدارس دولتی در […]

نصیر بوشهر – ابرهیم گرمساری – سعدآباد قشنگ قدیم ترین بخش شهرستان دشتستان همچنان مظلوم و محروم مانده است . بخش سعدآباد از قدیم الایام دارای مردمی با فرهنگ و هنر آشنا و پر تلاش در کار و زندگی و پیشرو در تمدن و دانش بوده اند. در آن زمان که هنوز مدارس دولتی در خیلی از استان ها گسترش نیافته بود تعلیم و تربیت مکتب خانه ای در سعدآباد رونق فراوان داشته و کلاس های ختم قرآن مجید و سپس کتاب های موجود زمان از جمله: حافظ خوانی و کتاب های سعدی و غیره در مکتب خانه ها مورد بحث و تعلیم نوجوانان و ملاهای مکتب دار بوده و در ابتدای سال یکهزار و سیصدو دوازده اولین دبستان را به نام مدرسه ی سعدی تاسیس و راه اندازی نمودند که می توان فارغ التحصیلان آن مدرسه را از شخصیت های نامدار این مرز و بوم و خدمتگزاران نسل های بعدی محسوب داشت و برای عمران و آبادی سرزمین و زادگاه خود پرتلاش بوده اند.
همت مردم و حاصلخیزی و سرسبزی منطقه که توجه بیشتر مسئولان را به رفع موانع و ایجاد زیر ساخت های عمرانی و تسهیل امکانات عبور و مرور ایجاب می نماید. با این توصیف احداث پل دوم در همین منطقه بر روی رودخانه شاپور و توجه بیشتر و تسریع در اتمام جاده ساحلی در موازات رودخانه موجبات پیشرفت هر چه بیشتر منطقه را فراهم نموده تا گردشگران نیز از مسیر بسیار سرسبز و دیدنی نخلستان های انبوه دیدار و بهره کافی داشته باشند و همچنین دغدغه ترافیک و خطرات ناشی از کم عرض بودن جاده و پل را که مانع پیشرفت است برداریم و اکنون درخواست مردم همیشه در صحنه ی بخش سعدآباد که استعداد و شرایط کافی برای شهرستان بودن را با فاکتورهای لازم دارا می باشد اقدام عاجل نسبت به احداث پل دوم و تکمیل جاده سراسری است و این درخواست و مطالبه از جانب مردم شهید پرور منطقه سعدآباد حتما توقع نابجا و زیاده خواهی تلقی نخواهد شد. ناگفته معلوم است هر چه زودتر این بحث منطقی و سرنوشت ساز عملی شود از بروز حوادث ناگوار جاده ای که هم اکنون شاهد آن هستیم پیشگیری شده است فقط مسئولیت پذیری به موقع و اقدام خیر خواهانه سریع را در سایه لطف الهی و رونق اقتصادی منطقه طلب می کند و می تواند کمکی باشد به پل فعلی که دچار فرسودگی هایی است و به ترمیم و بازنگری نیاز دارد.
به امید به انجام رسیدن این امر مهم و تحقق آرزوی دیرین مردم این استان و کشور با دعای خیر در انتظار اقدامات و رسیدگی مناسب و تصمیم عملی بزرگواران هستیم.
خدایا چنان کن سرانجام کار تو خشنود باشی و ما رستگار

  • منبع خبر : نصیر بوشهر