????بررسی ها از سطح بازار نشان می دهد که با اجرای مصوبه کاهش قیمت، این سه قلم محصول لبنی در بیشتر مغازه های شهر موجود نیست، ضمن آنکه در فروشگاه های زنجیره ای هم برخی از این اقلام‌ توزیع نمی شود یا در صورت توزیع با قیمت های ستاد تنظیم بازار اختلاف معناداری دارد. ????مسئولان دلایل […]

 

????بررسی ها از سطح بازار نشان می دهد که با اجرای مصوبه کاهش قیمت، این سه قلم محصول لبنی در بیشتر مغازه های شهر موجود نیست، ضمن آنکه در فروشگاه های زنجیره ای هم برخی از این اقلام‌ توزیع نمی شود یا در صورت توزیع با قیمت های ستاد تنظیم بازار اختلاف معناداری دارد.

????مسئولان دلایل خاص خود را برای این امر مطرح می کنند در حالیکه طبق وعده وزیر جهاد کشاورزی و مسئولان ستاد تنظیم بازار، این سه قلم کالا همچون شیرنایلونی ۹۰۰ گرمی، ماست ۲.۵ کیلویی ساده و پنیر یو اف ۴۰۰ گرمی بدون هیچ محدودیت و قید و شرط موقعیت منطقه باید در دسترس عموم قرار می گرفت.

????سید محمد رضا بنی طبا سخنگوی انجمن صنایع لبنی درباره علل کمبود و گرانی عرضه محصولات مشمول کاهش ۱۰ درصد می‌گوید: در مقطعی که اعلام کردند قیمت ۳ قلم محصول ماست ساده ۲.۵ کیلویی، شیر نایلونی ۹۰۰ گرمی و پنیر یواف ساده مشمول طرح تنظیم بازار می‌شود، برخی برندهای لبنی به سبب عدم تولید ماست ساده مجبور به اعمال کاهش قیمت بر روی ماست پروبیوتیک شدند که در تمامی فروشگاه‌ها با نرخ تنظیم بازار عرضه نمی‌شود.

????با توجه به آنکه ماست پروبیوتیک مشمول قیمت گذاری نیست، از این رو طرح تنظیم بازار به طور محدود شامل این اقلام می شود به طوریکه تنها در فروشگاه های پایین شهر عرضه می‌شود.

????ثبات قیمت شیرخام به نرخ ۶ هزار و ۴۰۰ تومان یکی از راهکارهای استمرار این طرح است؛ هم اکنون قیمت هر کیلو شیرخام ۷ هزار تومان است.

 

  • منبع خبر : عصر ۱۴۰۰