طی هفته های گذشته قیمت دلار رشد زیادی را از خود نشان داده بود اما در دو روز گذشته جهت حرکت دلار معکوس شده و کاهش قابل توجهی پیدا کرد. با افت دلار قیمت سکه و طلا نیز کاهشی شد. رئیسی برای کنترل فوری ارز دستور پیگیری داد و از طرفی شک خریداران دلار دیشب […]

طی هفته های گذشته قیمت دلار رشد زیادی را از خود نشان داده بود اما در دو روز گذشته جهت حرکت دلار معکوس شده و کاهش قابل توجهی پیدا کرد. با افت دلار قیمت سکه و طلا نیز کاهشی شد.

رئیسی برای کنترل فوری ارز دستور پیگیری داد و از طرفی شک خریداران دلار دیشب در معاملات پشت خطی روند دلار امروز را کاهشی کرد و خریداران همچنان جانب احتیاط را رعایت می کنند و آماده‌اند که در صورت افزایش عرضه، به سرعت در موقعیت فروش قرار بگیرند.

زمانی که دلار به بالای محدوده ۲۸۲۰۰ قرار گرفت نوسان‌گیران اقدام به فروش کردند و سعی داشتند که از خریدهای قبلی خود کسب سود کنند.

در واقع دلایل افت دلار در روز گذشته را می توان سودگیری نوسان‌ گیران، هراس معامله‌گران بعلت عرضه بازارساز، احتمال معرفی رئیس کل جدید بانک مرکزی که از لحاظ روانی می‌تواند دلار را کاهشی کند و افت نرخ حواله درهم دانست.

دلار

دلار

دلار دیروز ۷۹۰ تومان کاهش قیمت را تجربه کرد یعنی اینکه در معاملات پشت خطی، درهم نیز به میانه های کانال ۷۴۰۰ رسید و درصورتیکه درهم به سقف ۷۹۰۰ می رسید همان جایگاهی بود که دلار را بعد از ۲۸۲۰۰ به ۲۸۵۰۰- ۲۸۸۰۰ و ۲۹۰۰۰ میرساند.

اونس در عدد ۱۸۱۵ قرار دارد و امروز نیز فاند طلا انتشار داده های شاخص خانه های در معرض فروش آمریکا در ساعت ۱۸:۳۰ خواهد بود همچنین ‌امروز بانک های انگلیس تعطیل هستند.

در صورتی که دلار به بالای محدوده ۲۷۸۰۰ برگردد، خریداران نیز به بازار سکه باز خواهند گشت. در صورت ادامه افت دلار، سکه کار دشواری برای حفظ حمایت ۱۱۸۰۰ خواهد داشت و حباب مثبت سکه می گوید سکه بازان از این کانال حمایت خواهند کرد.

سکه

سکه

گزارش روزانه قیمت ها نسبت به ساعت ۱۲ روز گذشته

عنوان قیمت امروز قیمت روز گذشته
اونس طلا ۱۸۱۷ دلار ۱۸۱۷ دلار
مثقال طلا ۵,۰۵۵,۰۰۰ تومان ۵,۱۹۷,۰۰۰ تومان
سکه امام ۱۱,۸۹۰,۰۰۰ تومان ۱۲,۳۲۵,۰۰۰ تومان
سکه بهار ۱۱,۶۰۰,۰۰۰ تومان ۱۱,۸۵۰,۰۰۰ تومان
نیم سکه ۶,۱۵۰,۰۰۰ تومان ۶,۴۰۰,۰۰۰ تومان
ربع سکه ۳,۸۵۰,۰۰۰ تومان ۳,۹۵۰,۰۰۰ تومان
دلار ۲۷,۳۰۰ تومان ۲۸,۲۸۰ تومان
یورو ۳۲,۲۵۰ تومان ۳۲,۵۰۰ تومان

شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز دوشنبه هشتم شهریورماه ۱۴۰۰ با افت ۴۹ هزار و ۴۰۹ واحدی به یک میلیون و ۵۲۳ هزار و ۹۹۷ واحد رسید.

از تغییرات شاخص‌های دیگر بورس می‌توان به افت ۱۳ هزار و ۱۴۱ و احدی شاخص کل هم وزن اشاره کرد.

همچنین حجم معاملات امروز ۱۲ میلیارد و ۸۶۷ میلیون سهم بود که طی ۹۷۱ هزار و ۸۷۶ معامله داد و ستد شد و ارزش کل این معاملات نیز به ۱۱۱ هزار و ۶۷۷ میلیارد ریال رسید.

ارزش کل بازار بورس نیز بالغ بر ۶۱ میلیون و ۷۲ هزار و ۲۶۳ میلیارد ریال شد.

همچنین نمادهای “فارس”، “فولاد” و “فملی” بیشترین تأثیر منفی را در شاخص داشته‌اند.

  • منبع خبر : طلا