نصیربوشهر – اسماعیل بهبهانی:   این روزها ودرآستانه برگزارى دودیدار تیم ملی فوتبال ایران مقابل لبنان و سوریه ماجرای دعوت نشدن مهدی طارمی ستارهٔ بوشهری تیم ملی و باشگاه پورتو پرتغال نقل محافل فوتبالی و حتی غیرفوتبالی داخلی وخارجی شده است. بسیاری از طرفداران فوتبال معتقدند که سرمربی بالاترین مقام تصمیم گیرنده یک تیم فوتبال […]

نصیربوشهر – اسماعیل بهبهانی:

 

این روزها ودرآستانه برگزارى دودیدار تیم ملی فوتبال ایران مقابل لبنان و سوریه ماجرای دعوت نشدن مهدی طارمی ستارهٔ بوشهری تیم ملی و باشگاه پورتو پرتغال نقل محافل فوتبالی و حتی غیرفوتبالی داخلی وخارجی شده است.
بسیاری از طرفداران فوتبال معتقدند که سرمربی بالاترین مقام تصمیم گیرنده یک تیم فوتبال است و حفظ احترام و شخصیت او برای بازیکنان واجب است.
قبل از این هم بازیکنان بسیاری بدلایل مختلف از تیم های گوناگون کنارگذاشته شده اند اما ماجرای دراگان اسکوچیچ و مهدی طارمی با هیچ چسبی در ردیف موارد قبلی قرارنمی گیرد چون از طارمی هیچ تخلفی سرنزده که مستحق چنین عقوبتی باشد.
سرمربی نظری دربارهٔ تاکتیک پذیری بازیکنان ایرانی داده و طارمی هم طی توئیتی نظر شخصی خودش را بیان کرده بدون کوچکترین اهانتی یا حرفی که شائبه دخالت در کار سرمربی از آن برداشت شود.
اما چرا این اعلام نظر ساده باعث بروز چنین مشکلی شده؟
برای رسیدن به جواب میتوان ماجرا را از زاویه ای دیگر هم بررسی کرد
اسکوچیچ که پس از نتایج ضعیف و نومیدکننده سرمربی سابق تیم ملی در دیدارهای مرحلهٔ اول انتخابی جام جهانی و توسط فدراسیون سابق فوتبال و البته بدون هیچ سابقه مربیگری ملی بعنوان سرمربی تیم ملی برگزیده شد با وجود نتایج خوبی که در ادامهٔ دیدارهای مرحلهٔ اول و مرحلهٔ نهایی انتخابی کسب کرده است مورد توجه و اقبال بسیاری از کارشناسان و اهالی فوتبال و تعدادی از مربیان داخلی(بعنوان رقیب و جانشین او) نیست.
آنها عقیده دارند که وزن بازیکنان فعلی تیم ملی که اغلب آنها بعنوان لژیونر در لیگهای معتبر اروپایی بازی می کنند بسیار بزرگتر و وزین تر از اسکوچیچ است و در نتایج بدست آمده اخیر سهم کمتری را برای او لحاظ می کنند.

فدراسیون عزیزی خادم هم که در ابتدای راه خود هست به این نظرات آگاهی کامل دارد. بعضی از اهالی فوتبال عقیده دارند که فدراسیون فوتبال بدنبال راهی است که با این سرمربی بدون رزومهٔ ملی قطع همکاری نماید اما درشرایط فعلی و با توجه به نتایج مناسبی که تیم ملی گرفته است بهانهٔ خوبی برای اقناع افکارعمومی در دست ندارند
لذا با استفاده از این فرصت و دمیدن به موضوع و میدان دادن به اسکوچیچ برای دعوت نکردن از مهدی طارمی در عمل سرمربی را وادار کرده اند تا باب میل منتقدان عمل کرده و ناخواسته در زمین آنها بازی کند.
تیمهای فوتبال لبنان و سوریه بعنوان تیمه های درجه دوم آسیا بصورت معمول در حدی نیستند که برای فوتبال ما مشکلی ایجاد کنند اما در تاریخچه فوتبال ملی ایران نشان از شکست در برابر این دو تیم وجود دارد.
حالا در نظر بگیرید که اگر خدای نکرده تیم ملی در این دیدارها شکست خورده و یا امتیازی از دست بدهد چه اتفاقی خواهد افتاد. ؟!
قابل پیش بینی است در اینصورت افکار عمومی و هواداران فوتبال که از دعوت نشدن مهدی طارمی تحریک شده اند براحتی اخراج دراگان اسکوچیچ را خواهند پذیرفت و او توسط برنامهٔ دقیق مخالفان خود”کله پا” خواهد شد و اگر تیم ملی برندهٔ این دو دیدار باشد(که همه امیدواریم اینگونه شود) ماجرای اختلاف سرمربی و ستاره تیم ملی بعنوان پاشنهٔ آشیل اسکوچیچ باقی خواهد ماند تا در وقت مناسب از آن استفاده شود.

 

  • منبع خبر : نصیر بوشهر