_استاندار محترم بوشهر ،نمایندگان محترم استان در مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولین دلسوز ؛ چند روزی هست که خاکِ کوهستان های شهرستانهای دشتستان و تنگستان استان بوشهر دچار آتش سوزی گردیده است. نیروهای مردمی،جهادی و امدادی به صورت شبانه روزی با کمترین امکانات به نبرد با این آتش رفتند،اما با دستان خالی چه می […]

_استاندار محترم بوشهر ،نمایندگان محترم استان در مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولین دلسوز ؛

چند روزی هست که خاکِ کوهستان های شهرستانهای دشتستان و تنگستان استان بوشهر دچار آتش سوزی گردیده است.

نیروهای مردمی،جهادی و امدادی به صورت شبانه روزی با کمترین امکانات به نبرد با این آتش رفتند،اما با دستان خالی چه می توان کرد؟!

آتش در ارتفاعات بود و در مناطق صعب العبور…

آنچه که به درد این آتشِ گدازنده که به جانِ خاکِ پاکِ بخش هایی از استان عزیزمان افتاده،می افزاید این است که مردمانِ سرزمین میزبان پایتخت انرژی و اقتصاد ایران متأسفانه از نعمتِ داشتنِ حتی یک فروند چرخبال یا هلیکوپتر آب پاش که برای چنین مواقعی به کار آید نیز محرومند.

آیا وقت آن نرسیده که پیگیری جدی در خصوص استقرار امکانات لازم و حیاتی متناسب با سرمایه های بسیار ارزشمند ملی صنایع نفت ،گاز و پتروشیمی در سطح استان صورت پذیرد؟!

قطعا تامین امکانات متناسب با این سرمایه های ملی علاوه بر راهگشا بودن در بحران های مشابه، صیانت و حفاظت از مجموعه های ملی در سطح استان را نیز به نحو شایسته تضمین خواهد نمود.

تا چه زمانی باید شاهد سوختن سرمایه هایی نظیر کوهستان های شهرستان دشتستان و تنگستان، اسکله شهرستان دیر و … به دلیل فقر امکانات در سطح استان باشیم ؟!

لطفا از همین امروز چاره ای به حال فقر امکانات استان میزبان پایتخت انرژی ایران، به منظور بکارگیری در بحران های احتمالی نظیر زلزله ،سیل ،آتش سوزی و… فرمایید.

  • منبع خبر : نصیر بوشهر