نصیر بوشهر – سید رضا حسینی – عده ایی از مردم نا آگاه در کشور گل و بلبل، داد و بیداد و هوار براه انداخته ، که ایهالناس گرانی کمر ملت را شکسته است،واقعا باید برای چنین افرادی اظهار تاسف نمود که قدر این همه خوشی و نعمتهای فراوان را نمی دانند.در رابطه با چنین […]

نصیر بوشهر – سید رضا حسینی – عده ایی از مردم نا آگاه در کشور گل و بلبل، داد و بیداد و هوار براه انداخته ، که ایهالناس گرانی کمر ملت را شکسته است،واقعا باید برای چنین افرادی اظهار تاسف نمود که قدر این همه خوشی و نعمتهای فراوان را نمی دانند.در رابطه با چنین شایعه ای و گرانی بعضی از کالاها، یکی از متخصصان علوم مبارزه با گرانفروشی ،نکاتی را یاد آوری نموده، که مطالعه آن را به همه ی شما دوستان توصیه می نماییم.

گرانی روغن:اولا: این کالا گران نگردیده و نخواهد شد.اگر گران شده بود صدا و سیما این همه تبلیغ فروش روغن را در برنامه های خود نمی گنجاند ثانیا:به منظور جلو گیری از بالا رفتن چربی مردم، قیمت این کالاچند برابر شده که از لحاظ علمی اشکالی ندارد.در کشورهایی که دولتها نسبت به سلامتی مردم بیش از اندازه دلسوز و حساس هستند قیمت کالاهایی نظیر روغن ،قند و شکر گران می نمایند.
گرانی مرغ:گرانی این ماده غذایی به چشم هم چشمی با گوشت قرمز مربوط می شود.وقتی قیمت گوشت قرمز چند برابر می گردد ،مرغهاهم حق دارد برای حفظ پرستیژ ،قیمت خود را بالا ببرتد.مردم باید به این مسائل کاملا توجه نمایند.

گرانی گوشت: علت گرانی این ماده پروتئینی، مهاجرت انواع و اقسام دامهایی نظیر گاو،گوسفند و بز به خارج از کشور می باشد.با وجود بستن مرزها ،حیوانات وطن فروش شبانه جلای وطن نموده و مردم را دچار مشکل می نمایند.

گرانی تخم مرغ:متاسفانه به علت اعتصاب مرغها در تخم گذاری ،کشور دچار چنین بحرانی گردیده است..باید مسئولان دست به کار شده و این مرغها را به پای میز محاکمه بکشانند  تا هیچ فرد یا حیوانی اجازه کارشکنی در امور مملکت را به خود ندهد.

گرانی مسکن:بطور قطع  می توان گفت که مقصر اصلی گرانی مسکن مردم هستند،ضرورتی ندارد که همه خانه و کاشانه ای داشته باشند ساخت کپر،کومه،آلونک و زندگی در غار،مشکل مسکن را برای همیشه برطرف می نماید در گذشته انسانهای نخستین در این مکان ها  زندگی می کردند ،حالا هم می توان با زندگی در این واحدهای مسکونی، بقیه عمر خود را به خوبی و خوشی گذراند.قصر ،کاخ،برج ویلا و……. محل زندگی آقاها و آقازادهاست،مردم نباید داشتن مسکن  را جزئی از حقوق خود به حساب بیاورند.ضمنا اگر کسی مسکن نداشته باشد ،ازدواج نمی کند،پس نیاز به شغل،وسایل خانه،وام،ماشین،مسافرت،خرید مواد غذایی و …. ندارد و بدینوسیله کشور دچار مشکلات اقتصادی و اجتماعی نمی گردد.

  • منبع خبر : نصیر بوشهر