🔸ایسنا نوشت:   🔹با وجود تاکید مسئولان و مقامات رسمی کشور بر پی‌گیری مطالبات تجمعات اخیر، امروز تهران دومین شنبه ناآرام خود را تجربه کرد.   🔹در پی فراخوان‌های صورت گرفته در فضای مجازی مبنی بر برگزاری تجمعاتی در محلات تهران از پیش از ظهر امروز (شنبه ۱۶ مهر) نیروهای انتظامی و امنیتی به […]

 

🔸ایسنا نوشت:

 

🔹با وجود تاکید مسئولان و مقامات رسمی کشور بر پی‌گیری مطالبات تجمعات اخیر، امروز تهران دومین شنبه ناآرام خود را تجربه کرد.

 

🔹در پی فراخوان‌های صورت گرفته در فضای مجازی مبنی بر برگزاری تجمعاتی در محلات تهران از پیش از ظهر امروز (شنبه ۱۶ مهر) نیروهای انتظامی و امنیتی به صورت گسترده در برخی خیابان‌های تهران خصوصا در اطراف مراکز دانشگاهی از جمله دانشگاه تهران و صنعتی شریف استقرار یافته و رفت‌وآمدهای صورت گرفته را تحت کنترل قرار دادند.

 

🔹این هفته دانشگاه شریف همچنان به صورت غیرحضوری به فعالیت ادامه می‌دهد و اساتید دانشگاه نیز تحصن امروز خود را به دلیل جلوگیری از «سوءاستفاده بیگانه‌ها» لغو کرده بود.

 

🔹فراخوان امروز مربوط به ساعت ۱۱ بود که از حوالی ساعت ۱۱ و نیم و همزمان با از حالت معمول خارج شدن رفت‌وآمدها، حضور نیروهای امنیتی نیز پررنگ‌تر شد و سعی در پراکنده کردن تجمع کنندگان داشتند.

 

🔹محله فلاح تهران، نارمک، پونک، شهرک غرب، سعادت آباد، مترو شریف، لاله‌زار، خیابان انقلاب ، ناصر خسرو و … از جمله محلاتی بودند که در آن تجمعات پراکنده و محدود شکل گرفت و در برخی مناطق از جمله محله نارمک برخی تجمع کنندگان نسبت به تخریب اموال عمومی ازجمله حفاظ آهنی خطوط بی آر تی ، تابلوهای راهنمایی و آتش زدن سطل های زباله اقدام کردند و در برخی موارد از جمله در محله بازار تهران حتی به این نیز بسنده نکرده و نسبت به آتش زدن کیوسک نیروی انتظامی اقدام کردند.

 

🔹در برخی محلات از جمله بازار تجریش، لاله زار و حتی بازار تهران اکثر مغازه ها تعطیل بود که علت آن از سوی برخی کسبه بیم از تخریب عنوان شد.

  • منبع خبر : جماران