۱-اهمیت احداث بزرگراه بوشهر _ دیر را تشریح نمایید ؟ این جاده چندین بنادر مهم را به مرکز استان متصل می کند . دسترسی های محلی را تسهیل و هزینه های ناشی از این مسیر سخت و خطرناک را کاهش می دهد، حمل و نقل جاده ای و بار را روان و در صادرات نقش […]

۱-اهمیت احداث بزرگراه بوشهر _ دیر را تشریح نمایید ؟

این جاده چندین بنادر مهم را به مرکز استان متصل
می کند . دسترسی های محلی را تسهیل و هزینه های ناشی از این مسیر سخت و خطرناک را کاهش می دهد، حمل و نقل جاده ای و بار را روان و در صادرات نقش مهمی را ایفاء می کند .
۲_جاده قدیمی بوشهر _ دیر تاکنون چقدر کشته داده ؟
آمار بسیار بالای تلفات انسانی در این مسیر کم نظیر و بی سابقه است .
۳- بزرگراه ساحلی و مرزی بوشهر _ دیر چقدر می تواند امنیت مرزی و ساحلی استان بوشهر را تامین کند ؟
همجواری تمام طول مسیر با سواحل حفظ امنیت و حراست از مناطق مهم ساحلی و مرز مشترک وسیع با خلیج فارس اهمیت و ضرورت آن را دو چندان نموده است .
۴-آیا احداث سرعت گیر و دست انداز بعد از هر تصادف و کشته شدن افراد در جاده قدیمی ، می تواند به مردم و اتومبیل های مردم خسارت وارد نکند و زمان تردد در جاده فوق را استاندارد نماید ؟
سرعت گیرها موجب استهلاک وسایل حمل و نقل عمومی گردیده است، ماشین آلات حمل و نقل بار نیز به همین دلیل رغبتی برای طی این مسیر ندارند، ضمن اینکه احداث و ایجاد این سرعت گیرها قرار بود بصورت موقت باشد .

۵- آیا مسئولین به درستی موضوع بزرگراه را پیگیری نموده اند ؟ بخشدار ،فرماندار ، معاون عمرانی استاندار و شخص استاندار ؟
خیر

۶- آیا قرارگاه خاتم الانبیا به تعهداتش در خصوص بزرگراه بوشهر _ دیر به درستی عمل کرده است ؟ یا به مانند پیمانکاران خصوصی دنبال نفع خود است ؟

پیمانکار به درستی عمل کرده است و کارفرما( وزارت نفت و راه) تعهداتش را انجام نداده است .

  • نویسنده : احمد عمویی
  • منبع خبر : نصیر بوشهر