پس از اعلام نتایج انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا که در سال۱۳۹۶ و همزمان با انتخابات ریاست جمهوری برگزار شد واعلام رسمی اسامی نامزدهای راه یافته به عمارت قدیمی امیریه بوشهر مشخص شد که ترکیب این دورهٔ شورای شهر نسبت به دوره های قبل تغییر زیادی کرده است و حضور نیروهای جوان که […]

 

پس از اعلام نتایج انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا که در سال۱۳۹۶ و همزمان با انتخابات ریاست جمهوری برگزار شد واعلام رسمی اسامی نامزدهای راه یافته به عمارت قدیمی امیریه بوشهر مشخص شد که ترکیب این دورهٔ شورای شهر نسبت به دوره های قبل تغییر زیادی کرده است و حضور نیروهای جوان که اغلب تحصیل کرده رشته های مرتبط با شهرسازی و عمران درجمع منتخبان امیدهای تازه ای را دردل همشهریان برای رسیدگی بهتر و تخصصى تر به امورجاری- طرح های عمرانی و معضلات کهنه بوشهر توسط جمعی جوانِ همراه و هماهنگ و البته پاسخگو زنده کرد.
اما پس ازطی زمانی کوتاه از فعالیت شورا و بخصوص عملکرد آن در جریان انتخاب شهردار و کش وقوسهای فراوان و تغییر موضع های محیرالعقول بعضی دراین ماجرا مشخص شد که این شورا نه تنها هماهنگ نیست بلکه گاهی با رفتارهای عجیب و گاهی دیگر با اختلافات کودکانه حتی برخلاف انتظار عموم مردم عمل میکنند.
بدیهی است که وقتی مجموعه ای تا این حد ناهماهنگ باشد امکان موفقیت آن کم و کمتر میشود و نمیتوان از عملکردشان توقع نتیجه مثبت داشت. بعضی از رای دهندگان و ناظران براین باورند که تعدادی از اعضای شورا بجای برآورده کردن انتظارات منطقی و بحق مردم و موکلین خود بیشتر درفکر انجام خواسته های دسته و جناح های سیاسی و پیگیری توقعات نزدیکان و دوستان خود هستند.

بعضی از اعضای این شورا در زمان تبلیغات انتخابات شعارهای زیبا و دهان پرکنی را بجای اعلام برنامهٔ مشخص و عملی خود دربوق کرده و تبلیغ میکردند درحالیکه امروز وبا نگاهی گذرا به عملکرد آنها کاملاً پیداست که آن وعده ها در حد مشتی شعارتوخالی باقی مانده و حتی گاهی فراموش هم شده اند و این در حالی است تعدادی از اعضای شورا تلاش دارند ازطریق فعالیت در فضای مجازی و درج رپرتاژهایی در بعضی از رسانه های خاص و حتی راه اندازی سایت های خبری و تحلیلی خود را در زمینه پیگیری مطالبات مردمی بسیار فعال نشان دهند اما از آنجا که این رفتارها صادقانه نیست کمتر کسی از شهروندان ازآنان رضایت داشته و آن را باور می کنند.

یکی از نقاط مثبت عملکرد این شورا حمایت از فوتبال بوشهر است. همه میدانیم که این ورزش و به ویژه باشگاه های شاهین وایرانجوان چه جایگاهی در میان مردم دارند و فعال بودن این تیم ها در بالاترین سطح فوتبال کشور چه تاثیر مثبتی در روحیه مردم و بخصوص جوانان این شهر و دیار دارد. تحت پوشش قراردادن شاهین بوشهر بانام شاهین شهرداری وحمایت مالی از رقیب سنتی آن ایرانجوان باعث رضایت اکثریت مردم و ایجاد انگیزه مضاعف در بین جوانان ورزشکار و فوتبالیست شده است. هرچند بهترآن است که اعضای شورا از واردشدن به حوزه های مدیریتی و عرصه های فنی خودداری کرده و این امور را به پیشکسوتان- معتمدین و دوستداران باشگاه ها بسپارند و خود تلاش کنند با همکاری و هماهنگی مقامات استانی و کشوری و از هر راهی که ممکن است شرکت ها و موسسات بزرگ اقتصادی فعال در بخش های نفت و گاز استان را به همکاری و پشتیبانی مالی از باشگاه های فوتبال و دیگر رشته های ورزشی ترغیب و وادار سازند.

  • منبع خبر : نصیر بوشهر