?با شروع رسمی کلاس‌‎های آموزشی صبح امروز برخی دانشگاه‌ها شاهد اعتراضات دانشجویی بود. ?خبری از آشوب‌گری و آتش زدن اموال عمومی نبود اما دانشجویان نسبت به عملکرد پلیس و برخوردهای صورت گرفته معترضند و بعضا شعارهای هیجانی و تندی نیز سر می‌دهند. ?در دانشگاه تهران همزمان تعداد دیگری از دانشجویان نیز نسبت به حرمت شکنی‌ها […]


?با شروع رسمی کلاس‌‎های آموزشی صبح امروز برخی دانشگاه‌ها شاهد اعتراضات دانشجویی بود.

?خبری از آشوب‌گری و آتش زدن اموال عمومی نبود اما دانشجویان نسبت به عملکرد پلیس و برخوردهای صورت گرفته معترضند و بعضا شعارهای هیجانی و تندی نیز سر می‌دهند.

?در دانشگاه تهران همزمان تعداد دیگری از دانشجویان نیز نسبت به حرمت شکنی‌ها و آشوبگری‌ها شعارهایی با نگاه و سلیقه متفاوت سر دادند. در برخی موارد محوطه دانشگاه به عرصه شعاردادن و کنایه‌زنی‌های دو طیف نسبت به هم تبدیل می‌شد که با پادرمیانی اساتید و دانشجویان سال‌های بالاتر برای لحظاتی فروکش می‌کرد اما دوباره با بهانه ای از سر گرفته می‌شد.

?فعالان سیاسی معتقدند یکی از راهکارهای مهم اعتراضات صحیح در جامعه اعتراض در محیط دانشگاه‌هاست و تقویت چنین بسترهایی می‌تواند راهگشا باشد.

?اگرچه پس از فروکش کردن هیجانات باید با امتداد دادن چنین اختلاف نظرهایی در برنامه‌های فکری و علمی‌تر نظیر کرسی‌های آزاد اندیشی به حل اساسی‌تر مشکلات مورد مناقشه کمک کرد.

?همزمان با این تجمعات تعداد محدودی در بیرون دانشگاه و حوالی میدان انقلاب اقدام به شعار دادن و برهم زدن نظم عمومی کردند که ماموران انتظامی با آنها برخورد کردند و مانع از تخریب و آشوب شدند. مشاهدات حاکی از آن است در این تجمع برخی افراد توسط پلیس بازداشت شده‌اند.

  • منبع خبر : فارس