نصیر بوشهر – رضا سیاهوشی – استاندار محترم بوشهر نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه بوشهر نمایندگان محترم مردم استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی « تولید ملی ، حمایت از کار و سرمایه ایرانی » پرورش دهنده گان میگو استان علیرغم مشکلات فراوانی که در این صنعت داشته و بخصوص در سال جاری […]

نصیر بوشهر – رضا سیاهوشی –

استاندار محترم بوشهر
نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه بوشهر
نمایندگان محترم مردم استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی

« تولید ملی ، حمایت از کار و سرمایه ایرانی »

پرورش دهنده گان میگو استان علیرغم مشکلات فراوانی که در این صنعت داشته و بخصوص در سال جاری که با افزایش قیمت غذای میگو و لارو و مهمتر از آن کمبود لارو مواجه بوده ، اما برای اعتلای تولید و عدم توقف آن سعی نموده که همه مشکلات را به جان و دل بخرد تا در این گرمای طاقت فرسا که هیچکدام از مسئولان لحظه ای بدون کولر نمی توانند بسر ببرند در بیابان و شوره زارها به کار و فعالیت بپردازد و جدا از حیطه کاری و شغلی خود برای رونق اقتصادی کشور هم کمک کرده و موثر واقع گردیم .
اما با تحمل و درگیر بودن با مشکلات بسیار در این صنعت ، قطع برق روزانه و نزدیک به ۵ ساعت ( تقریبا ۱۲ ظهر تا ۱۶:۳۰ الی ۱۷ )در این فصل و شرایط کاری صنعت حساس آبزیان بخصوص پرورش میگو ، هم امان کارگر بیچاره و مظلوم بریده می شود و هم طاقت مدیران مزارع که با ریسک سنگین سرمایه گذاری ، وارد این معرکه شده را طاق می گرداند!!! هرچند که تا همین الان و به موجب زمان پرورش و به دلیل قطع چندین ساعته برق در روز اُفت رشد و سایز میگو وجود دارد و اگر مشکل قطع برق ادامه یابد میگو به سایز مطلوب نخواهد رسید !

حضرات بزرگوار و مسئول ؛
در حال حاضر کدام کار اقتصادی در استان به مانند صنعت آبزیان چنین فعال بوده که هم اشتغال زایی و هم درآمد ارزی به این میزان داشته باشد ؟ (نزدیک به ۳ هزار نفر شاغل و ۱۰۰ میلیون دلار درآمد ارزی)

آیا این انصاف هست که با فعالان اقتصادی آن هم در عرصه تولیدی که با موجود زنده درگیر هستند و سرتاسر استرس دارند چنین نامهربانانه برخورد و رفتار نمود ؟!

مسئولین محترم و بزرگوار ؛
رونق تولید با حمایت عملی میگردد نه با شعار ، پس لطفا فریادرس پرورش دهندگان میگو در استان باشید و قاطعانه حمایت فرمایید.

  • منبع خبر : نصیر بوشهر