قیمت طلا و دلار از روز گذشته صعود های قدرتمندی را آغاز کرده و توانست به سطوح بسیار بالایی برسد. به نظر می رسد حداقل در حالحاضر دوران کاهشی بازار به پایان خود رسیده است و قیمت ها افزایشی شده اند. دیروز فاند آمارهای اقتصادی همزمان با شروع بکار بایدن و امیدواری به تسریع در […]

قیمت طلا و دلار از روز گذشته صعود های قدرتمندی را آغاز کرده و توانست به سطوح بسیار بالایی برسد. به نظر می رسد حداقل در حالحاضر دوران کاهشی بازار به پایان خود رسیده است و قیمت ها افزایشی شده اند.

دیروز فاند آمارهای اقتصادی همزمان با شروع بکار بایدن و امیدواری به تسریع در بسته های حمایتی کرونایی اونس را وارد کانال ۱۸۷۰ دلاری کرد. اما در سایر بازارهای موازی هنوز تصویر شفافی از وضعیت در دوره بایدن وجود ندارد.

از سویی افزایش هزینه‌های حمایتی میتواند به سود این بازارها تمام شود ولی از طرفی هزینه چنین حمایت هایی در نهایت می تواند با افزایش نرخ مالیات، سبب کاهش سود این شرکتها شود.

لذا کانال ۱۸۷۰ دلاری در پنجشنبه ای که دلار آن در معاملات پشت خطی شب قبلش وارد کانال ۲۳,۲۰۰ گردید با حدود ۱۰۰۰  تومان افزایش نسبت به روز قبل، روند سکه و طلای تهران را بیشتر متاثر خود خواهد ساخت.

با کلوز دلار در معاملات پشت خطی دیشب در مرز ۲۳,۲۰۰ تومانی و همچنین کلوز صرافی ملی در ۲۲,۷۵۰ اختلاف ۴۵۰ تومانی عددی نیست که بازارساز بتواند از آن چشم پوشی کند.

به رسمیت شناختن کانال ۲۳ هزار تومان با نرخ حواله درهم در بالای کانال ۶۴۰۰ تومان ارتباط مستقیم دارد. افزایش ۹۸۰ تومانی دیروز بازار با افزایشی ۹۶۰ تومانی صرافی ملی تقریبا برابری می کند.

با این حال ورود دلار به کانال ۲۳ هزار تومان در روز تعطیلی بورس بسود دلار نیمایی هم شد تا اختلاف خود را بعدد ۱۱۰ برساند. رشد دیروز دلار به معنای خروج موقتی بازار از مسیر نزولی تعبیر می گردد.

  • منبع خبر : طلا