محضر مبارک جناب حجه الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه ای، ریاست محترم قوه قضائیه با سلام و احترام جناب آقای اژه ای! مرقومه حاضر، به قلم یکی از رزمندگان و جانبازان دفاع مقدس جهت تقدیم به محضر جنابعالی به رشته تحریر در می آید. علت ایجاد مزاحمت هم ادعای عجیب یکی از همرزمان این […]

محضر مبارک جناب حجه الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه ای، ریاست محترم قوه قضائیه

با سلام و احترام

جناب آقای اژه ای!

مرقومه حاضر، به قلم یکی از رزمندگان و جانبازان دفاع مقدس جهت تقدیم به محضر جنابعالی به رشته تحریر در می آید. علت ایجاد مزاحمت هم ادعای عجیب یکی از همرزمان این کمترین بوده، که خود از پیشکسوتان جهاد و شهادت است.

اما فرد مذکور، یک معلم بازنشسته است که اکنون در سن ۶۵ سالگی، جهت تامین کمک معاش خود و خانواده، در مزرعه ای کوچک، در یک روستای مخروبه و تقریبا متروکه و دور افتاده از استان بوشهر مشغول کشاورزی ست.

حسین روئین تن را از دوران کودکی به عنوان یکی از پیشکسوتان انقلاب و دفاع مقدس و عاشقان امام راحل(ره) می شناسم. نه تنها این کمترین بلکه تقریبا تمام نیروهای انقلاب، تمام امام جمعه های برازجان از اول انقلاب تا امروز، تمام بچه های سپاه و رزمندگان می شناسند. باور بفرمائید جناب آقای اژه ای، نام حسین روئین تن همواره مرا به یاد امام راحل(ره) دفاع مقدس و شهدا می اندازد. وی فردی ناشناخته نیست، زیرا در هر دوره ای که خطری متوجه انقلاب شده است، حسین روئین تن در صف اول دفاع قرار داشته و برای امثال بنده همواره الگوی راستی، درستی و ایثار بوده و هست.

اما ادعای عجیب ایشان که اکنون بنده و اکثر نیروهای انقلاب و وفادار به نظام را در بهت و حیرت فرو برده، این است که وی ادعا می کند، دادگستری دشتستان، بدون تشکیل حتی یک جلسه محاکمه، ابتدا وی را به ۲۰ سال حبس تعزیری و پس از تجدید نظر به ۱۰ سال محکوم نموده و اکنون باید برای تحمل ۵ سال از این حبس ۱۰ ساله راهی زندان شود.

بنده اصلا مدعی بی گناهی این معلم پرورشی شریف رزمنده نیستم، حتی از اعدام او هم ابایی ندارم، زیرا حسین روئین تن با تاسی از مقتدایش امام شهیدان حسین بن علی(ع)، از آغازین روزهای انقلاب با لبیک به ندای امام راحل(ره) دست از جان شسته و عطای این دنیای کثیف مادی را به اهلش بخشیده است.

اما این اولین اتفاق در تاریخ محاکم قضائی دنیاست، که قضات محترم بدون حتی یک جلسه محاکمه، چنین حکم سنگینی را برای یک متهم صادر نمایند. معمولا حکم غیابی برای افراد متواری صادر می گردد، نه برای کسی که خود را به در و دیوار می زند که آقا چرا محاکمه ام نمی کنید.

پرسش بنده به عنوان کسی که امروز الگو و معلم رزمنده اش با چنین حکم سنگینی دارد روانه زندان می شود این است، که آیا جرم حسین روئین تن از جرم صدام حسین سنگین تر بوده است؟ زیرا آمریکایی ها قبل از اعدام صدام، برای وی جلسه علنی محاکمه تشکیل و به وی حق دفاع دادند.

حال استدعای بنده این است، که با نقض این حکم در دیوان عالی، نگذارید جامعه از وعده های زیبای جنابعالی در بدو پذیرش مسئولیت مبنی بر اصلاح ساختار قضائی مایوس شود.

سرباز کوچک انقلاب و ملت

رزمنده و جانباز دفاع مقدس

محمد باقر عباسی سملی

  • منبع خبر : نصیر بوشهر