امروز فوتبال به عنوان یک پدیده ی بالقوه ی اجتماعی مانند پادزهری در برابر آسیب ها و نارسایی ها عمل می کند. تحمل تنگی معیشت ،ناهنجاری ها ،عقب ماندگی ها و در کنار آن گرمای طاقت فرسای جنوب به خاطر این نیروی محرکه که چون مسکنی قوی التیام بخش دردها ، رنجها و آلام دیگر […]

امروز فوتبال به عنوان یک پدیده ی بالقوه ی اجتماعی مانند پادزهری در برابر آسیب ها و نارسایی ها عمل می کند.

تحمل تنگی معیشت ،ناهنجاری ها ،عقب ماندگی ها و در کنار آن گرمای طاقت فرسای جنوب به خاطر این نیروی محرکه که چون مسکنی قوی التیام بخش دردها ، رنجها و آلام دیگر است تنها دلخوشی فوتبال دوستان بوشهری را از این رهاورد به همراه دارد .
استانی با بیشمار پتانسیل انسانی ،مادی و‌معنوی چنان مورد بی مهری خودی و ناخودی قرار می گیرد که هردو سهمیه سقوط از لیگ برتر سهم او می شود .خوزستان همسایه ی شمالی ما مدعی سهمیه ی آسیایی میشود و‌ما مدعی سقوط.
در کنار عدم مطالبه گری مردم این دیار که با واژه های چون نجیب و قانع لعاب داده می شود مسوولین استانی و وزارت نفت نیز دخیل در این سقوط اند .
شهرداری بوشهر که متاسفانه اینروزها بوی متعفن فساد از راهروهای آن به مشام می رسد بعنوان متولی پرطرفدارترین تیم استان یعنی شاهین بیشتر از دیگر نهادها در مظان این اتهام است .استاندار نیز به همراه مسولین ورزشی استان از دیگر افرادی هستند که باید پاسخگوی خواست خیل عظیم هواداران شاهین و پارس جنوبی باشند .
از دیگر مقصران این سقوط باید به وزارت خانه ی نفت و شخص زنگنه اشاره کرد .دود ،دم و آلودگی های نفتی در کنار معضلات این صنعت و بی بهره گی فوتبال، سهم جوان بوشهری می گردد و در آمدش سرازیر دیگر استانها .
و شوربختانه سهم ما از صنعت نفت بوشهر چون ماران خفته بر سر گنج هستیم که تنها نگهبانیش از آن ماست .
چرا برای دیگر تیمهای نفتی پول وجود دارد ولی برای بوشهری ها خیر .مگر نجابت و صداقت جرم است که اینچنین تاوان دارد.
عسلویه ،جم و خارک مثلث نفت و گاز استان به تنهایی می توانند چندین تیم را اداره نمایند ولی این دو‌تیم در طول فصل چنان به حال خود رها میشوند که بنا به گفته ی مربیانش یک چسپ نیز در رختکن وجود ندارد تا بازیکن به زخمش بچسپاند و اکنون این همان زخمی است که دهان باز کرد و دو تیم خوب استانی ما را بلعید و چسپی نبود تا مرهم زخمهای پرشمار ما باشد .
جناب آقای زنگنه ،استاندار و مسولین ورزشی و استانی بوشهر ؛
بر شما فرض بود که این سرمایه ی عظیم اجتماعی را که امروز بازیکنانی چون طارمی ،محبی ،قائدی و چند چهره ی مطرح دیگر را تحویل جامعه فوتبالی ایران نموده است حراست و‌پاسداری نمایید .ولی دریغ از حس مسوولیت شناسی شما که چنین مرثیه ای را برای فوتبال استان سرودید .
پارس جنوبی جم که چند سال در میان تیمهای تک رقمی جدول بود به همراه شاهین دوباره اوج گرفته که متاسفانه هنوز نیامده مدعی سقوط شد اکنون سرمایه ی از کف رفته ورزش استان می باشند که احیای دو باره ی آنها همتی والا می طلبد که ما متاسفانه در سردمداران استانی و‌نفتی نمی بینیم .و این پارس جنوبی و شاهین نبود که سقوط کردند بلکه مسوولین استانی و وزارت نفت بود که اسباب این امر رافراهم نمودند.
لازم به ذکر است که دو متولی پارس و شاهین یعنی شهرداری و نفت بیشترین حیف و‌میل ها در آن صورت می گیرد ولی نوبت به حق مردم که می رسد کف گیرشان به ته دیگ می خورد و این خود ظلمی مضاعف است .
اکنون این رسالت بر دوش ورزشدوستان بوشهری قرار می گیرد تا با یک مطالبه گری همه جانبه سهم خود را از اقتصاد استان و درآمدهای آن بگیرند و مسولین به خواب رفته را وادارند تا شاید آستین همتی بالا بزنند و دوباره این دو تیم را به سطح اول کشور برسانند که این حداقل خواست مردم می باشد..
بامید روزی که دوباره این دو تیم را در لیگ برتر ببینیم و باز شاهد شور و نشاط اجتماعی در سطح استان باشیم..

  • منبع خبر : نصیر بوشهر