نصیربوشهر – بهرام نکیسا – مجاهدی استوار، مقاوم و صبور چهل روز از عروج ملکوتی سیدالمجاهدین زنده‌یاد آقای حاج سید علی‌اکبر محتشمی‌پور گذشت . مجاهدی که دوست قدیمی و یار ارزشمند و وفادار بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران امام خمینی ، دیپلمات ، وزیر ، نماینده مردمی و خط امامی، روحانی و انقلابی ای متفاوت و […]

نصیربوشهر – بهرام نکیسا – مجاهدی استوار، مقاوم و صبور

چهل روز از عروج ملکوتی سیدالمجاهدین زنده‌یاد آقای حاج سید علی‌اکبر محتشمی‌پور گذشت . مجاهدی که دوست قدیمی و یار ارزشمند و وفادار بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران امام خمینی ، دیپلمات ، وزیر ، نماینده مردمی و خط امامی، روحانی و انقلابی ای متفاوت و انسانی حقیقت‌طلب، مصلح و دل‌داده اهل بیت رسول الله (ص) بود . وی همواره در راه اعتلای جمهوری اسلامی از هیچ کوششی فروگذاری نکرد و در مسئولیت‌هایی که بر عهده داشت تمام تلاشش بسط اندیشه‌های امام خمینی (ره ) و حاکمیت اسلام بود . شخصیتی که شدیداً دغدغه جمهوریت و اسلامیت ایران را داشت و در این راه تا لحظات آخر عمر شریفش نهایت تلاش خود را نمود . در راه اسلام و برای خدا و مردم هرگز خسته نمی گردید . از چنین انسانی سخن گفتن و نوشتن بسیار سخت است .

ایشان در راه اسلام ناب محمدی (ص) ، اندیشه های امام خمینی و انقلاب اسلامی مردم ایران در کنار دوستان انقلاب و جمهوری اسلامی با گرایش های مختلف سیاسی و در برابرمخالفان امام و جمهوری اسلامی مقاوم ، استوار و صبور بود . با روحیه متواضع و مردمی خود ، صداقت ، صلابت و صفائی مثال زدنی و فراموش نشدنی داشت.

نگاهی عمیق و نافذ به مسائل بین الملل و منطقه ، بویژه مسائل و مشکلات مردم و کشور داشت . آنچه که برای برخی از خواص پس از سالها بعد روشن گردید ، ایشان سالها پیشتر خطرش را با هوشمندی گوشزد نموده بود . با تیز بینی و شجاعت تمام ، یک تنه و تنها و بدون مصلحت اندیشی و دنیاطلبی همچون زنده‌یاد آقای حاج سید احمد خمینی همواره در صف مقدم دفاع از مردم ، محرومین ، مظلومین ، خط امام و جمهوری اسلامی قرار داشت .

در دهه اخیر ایشان با حضور خود در جوار بارگاه ملکوتی امام علی (ع) در نجف اشراف با همت و عشق توصیف ناپذیری اقدام به ترویج مکتب و اندیشه های امام خمینی نمود و به مجاورت مرقد امام حضرت علی (ع) افتخار می نمود.

به جرات می توان بیان داشت که سید المجاهدین آقای حاج سید علی اکبر محتشمی پور از محدود یاران امام خمینی بود که نه آنانی که ادعای همفکری با ایشان و نه آنانی که دغدغه آینده جمهوری اسلامی ، اسلام و ولایت و اصول را داشتند هرگز قدر و قیمتش را بدرستی ندانستند.

آقای سید علی اکبر محتشمی پور از جمله وزرای دولت بود که سعی داشت در دوران وزارتش در وزارت کشور برنامه سفر های خود به استان های جنوبی را نه در بهار و زمستان بلکه در تابستان انجام دهد . او معتقد بود که مردم باید در روزهای سخت و دشوار زندگی مسئولین کشور را همراه و در کنار خود ببینند .

بیان مجاهدت های ایشان در همراهی با امام در دوران غربت مبارزه و حضور در نجف اشرف در سالهای پیش از انقلاب اسلامی و تشکیل جمهوری اسلامی و تلاش های این عزیز در دوران مسئولیت سفارت ایران در سوریه ، وزارت کشور و در کسوت نمایندگی مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ، همراهی با جوانان و دانشجویان و همچنین در دبیرخانه دفتر حمایت از انتفاضه مردم فلسطین در این مجال و یادداشت میسر نمی باشد و نیازمند فرصتی دیگر است .

سید المجاهدین آقای سید علی اکبر محتشمی پور بواسطه وفاداریش به امام ، شهدا ، اسلام ناب و انقلاب و جمهوری اسلامی و مردم طی سالهای پس از امام خمینی مظلومیتی عجیب را تحمل نمود. مظلومیتی که تا روزهای آخر عمر سراسر مجاهدتش به همراه داشت .

یاد و خاطره اش گرامی باد. انشاالله خداوند ایشان را با اجداد طاهرینش محشور فرماید و به همسر ایثارگر و بازماندگان این عزیز فراموش نشدنی‌صبر ، اجر و سلامتی عنایت فرماید.

  • منبع خبر : نصیر بوشهر